کشتی غرق شده پر از خودروهای جدید بالاخره از ساحل جورجیا خارج خواهد شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
وقتی کشتی باربری غول‌پیکر گلدن‌ری سپتامبر گذشته در برانزویک جورجیا غرق شد، نظر کل دنیا را به خودش جلب کرد. پاییز گذشته بود که این کشتی ۲۰۰ متری در حالی که ۴۲۰۰ خودرو تازه ساخته شده را حمل می‌کرد آتش گرفت و سپس غرق شد. چهار نفر از خدمه ۲۴ نفره این کشتی که در زمان غرق شدن ناپدید شده بودند بالاخره صحیح و سالم پیدا شدند.
این کشتی متعلق به هیوندای گلاویس است، اما سخنگوی هیوندای گفته هیچکدام از خودروهای داخل این کشتی هیوندای نبوده‌اند. این خودروها در حال انتقال به خاورمیانه بودند و برخی از آن‌ها کیا و برخی دیگر خودروهای ساخت دیگر خودروسازان جهانی بودند.
گلدن‌ری واژگون شده چندین ماه پس از غرق شدن هنوز در دریاراه سنت سیمونز در آب‌های جورجیا قرار دارد. طبق گزارشی جدید، قرار است گارد ساحلی آمریکا این کشتی را قطعه قطعه کند تا بتواند آن را از آب خارج کند. این کشتی توسط یک زنجیر غول‌پیکر به هشت تکه تقسیم می‌شود و این تکه‌ها توسط یک بارج شناور به خشکی منتقل خواهند شد. ۴۲۰۰ خودروی غرق شده همراه با کشتی هنوز درون آن قرار دارند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران