تولید خودروهای برقی تویوتا با همکاری FAW چین

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
مقامات چینی اعلام کرده اند که شرکت چینی فاو (FAW) و شرکت خودروسازی تویوتاموتورز ژاپن قصد دارند یک کارخانه تولید خودروهای برقی راه اندازی کنند.
به نقل از ایسنا، در راستای اهداف جهانی کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست کشورهای مختلفی به دنبال تولید و عرضه خودروهای برقی اند که چین نیز بدون شک یکی از این کشورهاست.
در همین راستا تویوتاموتورز ژاپن قصد دارد با همکاری شریک چینی خود یعنی شرکت فاو (FAW) در یک جوینت ونچر جدید ۸.۵ میلیارد یوان معادل ۱.۲۲ میلیارد دلار را برای تولید خودروهای الکتریکی و پاک سرمایه گذاری کند.
کارخانه ای که قرار است در همین راستا راه اندازی شود از ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو پاک در سال برخوردار بوده و خودروهای تمام الکتریکی، پلاگین هیبریدی و پیل سوختی تولید خواهد کرد.
شرکت های خودروسازی به دنبال آن اند که کارخانه های تولید کننده خودروهای پاک راه اندازی کرده و هر یک برنامه‌های مختلفی برای طراحی و تولید این خودروها در مدل های متنوع دارند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران