روزهای سخت خودروسازان خصوصی ادامه دارد

آمارهای منتشر شده از میزان تولیدات خودروسازان بخش خصوصی نشان می دهد که تولید این خودروسازان در 11 ماه امسال به نسبت مشابه سال گذشته افت 80 درصدی داشته است. در این آمار نام 12 شرکت آمده که از این تعداد هشت شرکت در بهمن ماه امسال هیچ تولیدی نداشته اند. مدیران خودرو تولیدکننده محصولات چری، عظیم خودرو مونتاژکننده محصولات فوتون، کارمانیا نماینده BYD چین در ایران، شرکت سرمایه‌گذاری بایک نماینده بایک موتور چین، صنعت خودرو آذربایجان (مونتاژکننده محصولات ام جی چین)، ریگان خودرو مونتاژکننده محصول چینی کوپا، سازه های خودرو دیار نماینده گریت وال، سیف‌خودرو مونتاژکننده محصولات بیسو چین هشت شرکتی هستند که در بهمن امسال هیچ تولیدی نداشته اند. چهار شرکت دیگر شامل خودروسازان بم نماینده برند جیلی، کرمان موتور مونتاژ‌کننده محصولات برند جک در ایران ، بهمن موتور مونتاژ‌کننده محصولات برند مزدا و‌هاوال، و راین خودرو به تولید خود در بهمن نیز ادامه داده اند. بر اساس این آمار خودروسازی بم در11 ماه امسال هزار و 196 دستگاه سواری به تولید رسانده که به نسبت مشابه سال گذشته کاهش 42 درصدی داشته است. این خودروسازی در بهمن ماه سال جاری فقط 18 دستگاه خودرو تولید کرده است. راین خودرو نیز در 11 ماه امسال فقط 23 دستگاه خودرو تولید کرده و 20 دستگاه آن مربوط به تولید بهمن ماه سال جاری بوده است.

روزهای سخت خودروسازان خصوصی ادامه دارد

روزهای سخت خودروسازان خصوصی ادامه دارد


به گزارش خودروبانک و به نقل از دنیای اقتصاد، دیگر خودروساز بخش خصوصی به نام کرمان موتور اما توانسته بیشترین آمار تولید در بین خصوصی ها را به نام خود ثبت کند. طبق آمار، این شرکت طی ۱۱ ماه امسال تیراژی ۱۲ هزار و ۷۳۹ دستگاهی داشته که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۶۴ درصد افت را نشان می دهد. کرمان موتور همچنین در بهمن امسال تیراژی ۹۴۰ دستگاهی داشته است. اما از گروه بهمن نیز خبر می رسد این شرکت طی ۱۱ ماه امسال هزار و ۸۲۲ دستگاه تیراژ داشته که از افت بیش از ۷۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد. گروه بهمن در یازدهمین ماه امسال تنها ۶۰ دستگاه محصول را مونتاژ کرده است.
شرکت مدیران خودرو نیز در 11 ماه امسال 9 هزار و 166 دستگاه تولید کرده که به نسبت مشابه سال گذشته کاهش 75 درصدی تولید داشته است. شرکت کرمانیا نیز با تولید 79 دستگاه در 11 ماه امسال شاهد افت 91 درصدی به نسبت مشابه سال گذشته بوده است. ریگان خودرو نیز با تولید ۳۹۸ دستگاه در ۱۱ ماه امسال، حدود ۷۴ درصد افت تولید داشته است. همچنین شرکت سیف خودرو 227 دستگاه، عظیم خودرو 47 دستگاه، سرمایه گذاری بایک 65 دستگاه و سازه های خودرو دیار 167 دستگاه در 11 ماه امسال خودرو تولید کرده اند.


نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران