کاهش 10 درصدی مصرف سوخت کشور با شیوع ویروس کرونا

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
شهرام رضایی، مدیر برنامه‌ ریزی شرکت ملی پخش فرآورده ‌های نفتی کشور با اشاره به کاهش مصرف سوخت به دلیل شیوع کرونا در سطح کشور اعلام کرد که از انتهای بهمن ماه به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش رفت و آمد شهروندان، میزان مصرف بنزین در کشور ۱۰ درصد کاهش یافته است و در حال حاضر میزان مصرف بنزین در کشور ۷۵ تا ۷۶ میلیون لیتر در روز است، این درحالیست که پیش از این با تغییر قیمت بنزین، مصرف آن به ۹۵ تا ۹۶ میلیون لیتر در روز رسیده بود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، شهرام رضایی مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور اعلام کرد که در انتهای بهمن ماه این عدد به ۸۵ تا ۸۶ لیتر کاهش یافت و از زمان شیوع ویروس کرونا میزان مصرف بنزین مجدد به میزان 10 درصد کاهش یافته است و اکنون شاهد تقاضای کمتر مالکان خودرو برای سوخت هستیم. با تاکید بر اینکه کاهش مصرف بنزین متاثر از ویروس کرونا بوده است، به نظر می رسد که پس از گذر از شرایط فعلی بار دیگر شاهد افزایش مصرف سوخت در بین هموطنان باشیم.
در این میان با گسترش ویروس کرونا در شهرهای مختلف کشور به منظور جلوگیری از انتشار این ویروس، لازم به ذکر است که در جایگاه‌ های سوخت دستورالعمل جدیدی صادر شده که براساس آن روند سوختگیری باید توسط اپراتورها انجام شود. علاوه بر این نازل‌ ها و صفحه رمز کارت سوخت دیسپنسرها و همچنین اماکن عمومی جایگاه (سرویس بهداشتی و...) به طور مداوم با مواد مناسب ضدعفونی و پایش بهداشتی خواهد شد. این طرح تا اطلاع ثانوی در تمامی جایگاه‌ های کشور لازم ‌الاجرا است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران