هوندا سیویک ۲۰۱۱ با کارکرد ۵۰۰ هزار مایل و بدون تعمیرات اساسی، فقط تویوتا بادوام نیست!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
چه چیزی نشانگر قابل اطمینان بودن یک خودرو است؟ معیار اصلی قابل اطمینان بودن، قابلیت طی کردن مسافت زیاد طی چندین سال بدون روبرو شدن با مشکلات اساسی است.
در گزارشی درباره ۱۵ خودرویی که به احتمال زیاد موفق می‌شوند رکورد طی مسافت ۲۰۰ مایلی را بزنند نام برندهایی مثل هوندا، تویوتا، فورد و شورولت دیده می‌شد. در آن پژوهش احتمال اینکه تویوتا سکویا این رکورد را بشکند بیشتر از بقیه رقبایش بود، در حالی که تنها سدان آن لیست تویوتا آوالون بود. به طرز عجیبی هوندا سیویک در آن لیست حضور نداشت که احتمالا باعث ناراحتی صاحب خودرویی می‌شود که در ویدیو می‌بینید.
صاحب این هوندا سیویک ۲۰۱۱ موفق شده بدون اینکه مشکلاتی اساسی مخصوصا برای موتور و سیستم انتقال قدرت خودرویش پیش بیاید رکورد طی مسافت ۵۰۰ هزار مایل را بشکند. این سیویک که یک سدان چهاردر ساخته شده در کاناداست، در سال ۲۰۱۵ توسط صاحب کنونی خریداری شد و تا آن زمان مسافت ۳۲ هزار مایلی را طی کرده بود.
طبق گفته صاحب این خودرو، او مایع خنک‌کننده و روغن گیربکس را هر ۴۰ هزار مایل یکبار تعویض کرده است. روغن موتور خودرو هر ۱۰ تا ۱۲ هزار مایل تعویض شده است. .
نتیجه می‌گیریم می‌توان با توجه و نگهداری مناسب از یک خودرو بدون مشکل خاصی مسافت زیادی را با آن طی کرد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران