سفرهای مردم با حمل و نقل عمومی 30 درصد کاهش یافت

با شیوع ویروس کرونا در کشور و به منظور جلوگیری از افزایش مبتلایان به این ویروس، وزارت بهداشت و وزارت راه و شهرسازی از مردم خواستند تا حد ممکن از سفر کردن پرهیز کنند و در صورت عدم ضرورت آن را لغو کنند تا بتوان هر چه زودتر از گسترش شیوع این ویروس جلوگیری کرد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، داریوش باقرجوان مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در خصوص وضعیت سفرهای مردم با شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: بر اساس آمارها و ارزیابی های صورت گرفته میزان سفرهای مردم و تقاضای آن ها برای استفاده از حمل و نقل عمومی بین شهری در 18 روز گذشته و پس از شیوع ویروس کرونا به نسبت 18 روز قبل از شیوع این ویروس 30 درصد کاهش داشته است. از همه مردم می‌خواهیم تا حد امکان از انجام هرگونه سفر با وسائل حمل و نقل عمومی و شخصی تا اطلاع ثانوی خودداری کنند تا این سفرها به صفر برسد، چرا که در این صورت می توان به راحتی جلوی شیوع ویروس کرونا و گسترده تر شدن آن را در کشور گرفت.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ادامه بیان داشت: پس از اعلام مسئولان مربوطه برای کاهش سفرها و به صفر رساندن آن به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، سیستم حمل و نقل عمومی قطعا زیان خواهد کرد، اما سازمان راهداری پیگیری های لازم را انجام خواهد داد تا ضرر و زیان وارد شده به سیستم حمل و نقل عمومی را با تصویب مصوباتی جبران کند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران