نرخ دیه سال 99 تعیین شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در ادامه نشست خبری خود که از شبکه اینترنتی سیمای عدالت پخش شد، در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره مبلغ دیه سال 99 اعلام کرد که به موجب قانون در پایان هر سال برای سال جدید، قوه قضائیه باید نرخ دیه را اعلام کند و برهمین اساس، در جلسه شورای عالی قضایی مطرح و نرخ دیه در ماه ‌های غیرحرام 330 میلیون ‌تومان و در ماه‌ های حرام نیز معادل 440 میلیون تومان تعیین شد.
لازم به توضیح است که پیش از این دیه سال 98 در ماه‌ های غیر حرام معادل 270 میلیون تومان بوده است، ولی در سال جدید با افزایش 60 میلیون تومانی، نرخ دیه در ماه های غیرحرام به 330 میلیون تومان و در ماه های حرام به 440 میلیون تومان رسیده است که از اول فروردین ماه 99 لازم ‌الاجر خواهد بود.
نظرات
 
 
 
Moein 1398/12/29
خوبه براشون به این بهانه سالانه پول بیمه بیشتری از مردم ميگيرن
بدون اینکه لامذهب درآمد زنده ها هر سال اینقدر زیاد بشه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران