درگ بی ‌ام‌ و i8 با پولستار ۱ و پورشه ۹۱۱ کاررا + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
هفته گذشته اعلام شد تولید بی‌ ام‌ و i8 در آوریل پیش‌رو به پایان خواهد رسید. اما نباید نتیجه بگیریم این خودرو اسپرت الکتریکی پایان باشکوهی ندارد. این مدل بین رقبای خودش بیشترین فروش را داشته، اما در مقایسه با دیگر خودروهای اسپرت چه عملکردی دارد؟ کانالی در یوتیوب i8 رودستر را در یک مسابقه درگ روبروی پولستار ۱ و پورشه ۹۱۱ کاررا قرار داده است.
قبل از اینکه ویدیو مسابقه این سه خودرو را تماشا کنید، اجازه دهید مشخصات فنی آن‌ها را مقایسه کنیم تا ببینیم شانس کدامیک روی کاغذ بیشتر است.
بی ‌ام‌ و i8 رودستر توان ۳۶۹ اسب بخار و گشتاور ۵۶۹ نیوتن متر دارد، که این قدرت حاصل کار موتور احتراق داخلی ۱.۳ لیتری توربوشارژ سه سیلندر خطی و دو موتور الکتریکی است.
پولستار ۱ با موتور ۲ لیتری القای اجباری چهار سیلندر و دو موتور الکتریکی خودش توان ۶۱۹ اسب بخار و گشتاور ۱۰۰۱ نیوتن متر تولید می‌کند. البته این مدل ۹۰۰ کیلوگرم سنگین‌تر از بی ‌ام ‌و i8 است.
پورشه ۹۱۱ کاررا وزنی مشابه بی ‌ام ‌و i8 دارد و از موتور ۳ لیتری توئین توربو شش سیلندر خطی بهره می‌برد که توان ۳۷۹ اسب بخار و گشتاور ۴۴۹ نیوتن متر تولید می‌کند.
کدامیک از این سه مدل در یک مسابقه درگ سریع‌تر است؟ برای دانستن پاسخ این سوال ویدیو را تماشا کنید.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران