اگر 5 نوع سوخت مختلف (بنزین و دیزل) را در یک خودرو بریزیم، چه اتفاقی می‌افتد؟ + فیلم زیرنویس فارسی

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
فیلم های زیادی از کارهای عجیب و غریب دنیای خودرو منتشر شده که برخی از آنان را در خودروبانک شاهد بوده ایم. حال امروز هم در خودروباک یکی از همان آزمایشات عجیب و غریب را خواهیم داشت، اما این بار خبری از تغییرات فیزیکی و یا کارهای خارق العاده و غیرمعمول نیست و تنها شاهد استفاده از چند سوخت مختلف در باک خودرو هستیم تا ببینیم که آیا خودرو می تواند با سوخت های مختلف حرکت کند یا خیر.
در این ویدیو، شاهد یک دستگاه خودروی قدیمی لادا در کشور روسیه هستیم که باک آن توسط 5 نوع سوخت مختلف پر می شود. البته از این 5 نوع سوخت استفاده شده، 4 مورد آن از خانواده بنزین هستند و تنها آخرین مورد آن مربوط به سوخت دیزل یا همان گازوئیل می شود و ممکن است برای این لادای قدیمی مشکل ساز باشد. ز هر نوع سوخت 5 لیتر به داخل باک تزریق شده و در مجموع 25 لیتر سوخت به داخل باک این خودرو اضافه می شود که تنها 5 لیتر آن سوخت دیزل خواهد بود، اما آیا این 5 لیتر سوخت دیزل می تواند عملکرد موتور را مختل کند؟. امروز در خودروبانک، آزمایش همزمان 5 نوع سوخت مختلف در داخل باک یک دستگاه خودروی قدیمی لادا را می توانید با زیرنویس فارسی شاهد باشید.


نظرات
 
 
 
سعید 1399/1/7
درود. این ماشین کاربراته و ماشینهای امروزی انژکتورن احتمال بوجود امدن مشکل بسیار زیاده. بنظرم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران