کنسل شدن پنج مسابقه به معنی از دست رفتن صد میلیون دلار است

عکس نویسنده
امیر ابراهیمی
نویسنده
هلموت مارکو، مشاور ارشد تیم ردبول، از تصمیم فرمول یک برای به تعویق انداختن اجرای قوانین جدید حمایت کرد و گفت اگر پنج مسابقه در این فصل کنسل شود بدان معنی است که صد میلیون دلار از دست خواهد رفت.
تا به اینجای فصل فقط دو گرندپری موناکو و استرالیا به صورت رسمی کنسل شده‌اند. گرندپری‌های بحرین، ویتنام، چین، هلند، اسپانیا و باکو نیز به تعویق افتاده‌اند. تیم‌ها نیز مانند هواداران منتظر شروع این فصل فرمول یک هستند ولی تا به اینجا ضرر بسیار زیادی متحمل شده‌اند. همین ضررها یکی از دلایل اصلی تعویق اجرای قوانین جدید بوده است. مارکو در این باره می‌گوید:

" بسیار عقلانی است. همه تیم‌ها با کمبود درآمد روبرو هستند. اگر پنج مسابقه کنسل شود، صد میلیون دلار از دست خواهد رفت. حالا قوانین ثابتی [برای فصل بعد] داریم. اگر ثابت نگهش داریم، هزینه‌ها به شدت پایین می‌آید."
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران