موضوعات داغ

ویژگی سوئیچ دیجیتالی اپل با همکاری بی ‌ام ‌و اجرایی خواهد شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول
ماه گذشته، اپل نسخه بتا iOS ۱۳.۴ را منتشر کرد و توسعه‌دهندگان خیلی زود متوجه وجود ویژگی سوئیچ دیجیتالی در آیفون و ساعت اپل شدند. امروز مشخص شد iOS ۱۴ کدی دارد که نشانگر پشتیبانی بی ‌ام ‌و از ویژگی سوئیچ دیجیتال اپل است.
وقتی از سخنگوی بی ‌ام‌ و در این باره سوال شد آن‌ها از ارائه پاسخ طفره رفتند و به بیانیه‌ای قدیمی اشاره کردند که در آن گفته شده بود:
تامین دسترسی ساده و بدون سوئیچ مشتریان به خودرو زمینه‌ساز نوآوری‌های زیادی بوده است. امروزه باز و قفل کردن خودرو، روشن کردن موتور و به اشتراک گذاشتن سوئیچ با دیگر افرادی که از سیستم سوئیچ دیجیتال بی ‌ام ‌و استفاده می‌کنند امکان‌پذیر است. اما این اولین گام در تحول فناوری جهانی است که گروه بی ‌ام‌ و پیشگام آن شده است.
اگرچه این چیزی را تایید نمی‌کند، اما چیزی را هم تکذیب نمی‌کند. در نتیجه احتمالا بی ‌ام ‌و پشتیبان اصلی اپل در رونمایی از سوئیچ دیجیتالی اپل باشد.
شاید اپل و بی ‌ام ‌و اطلاعاتی در این زمینه افشا نکنند، اما گزارشات سابق نشان می‌دهند ویژگی سوئیچ دیجیتال به صاحبان خودروها اجازه می‌دهد با استفاده از فناوری ارتباطات میدان‌نزدیک (NFC)، خودرو را قفل، باز و روشن کنند. این کار با نگه داشتن گوشی آیفون یا ساعت اپل نزدیک رادار NFC خودرو انجام می‌شود و نیازی به باز کردن قفل گوشی نیست.
سوئیچ دیجیتال نتیجه حضور اپل در کنسرسیوم اتصال خودرو است. این گروه که بیش از ۱۰۰ عضو از جمله بی ‌ام‌ و، جنرال موتورز، هوندا، هیوندای، جگوار لندروور، مرسدس، پژوسیتروئن، رنو، سوزوکی، تویوتا، فولکس واگن و ولوو دارد در سال ۲۰۱۸ از سوئیچ دیجیتالی ۱.۰ رونمایی کرد.
این کنسرسیوم در حال کار روی نسل سوم این امکانات با نام سوئیچ دیجیتالی ۳.۰ است که برای برقراری ارتباط از بلوتوث استفاده می‌کند. این نشانگر کاربرپسند شدن این امکانات است، چون دیگر لازم نیست اشخاص گوشی خود را نزدیک دستگیره در نگه دارند. راننده می‌تواند در حالی که گوشی در جیب یا کیفش است درب خودرو را باز کند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد