جزئیات محدودیت‌ های سراسری تردد در کشور

کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مستقر در وزارت کشور، اعلام کرد که از فردا ساعت 8 صبح، یعنی روز جمعه 8 فروردین ماه 99، طرح فاصله‌ گذاری اجتماعی آغاز خواهد شد و مفاد این طرح نیز به ترتیب ذکر شده و به گزارش ایسنا، در ذیل به آنان اشاره خواهد شد.
- صرفا افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود به آن شهر بوده و ورود افراد غیر ساکن ممنوع خواهد بود. نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو و یا بیمه نامه اتومبیل انجام خواهد شد.
- خروج افراد غیرساکن و مسافر شهرهای محل حضور فعلی برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع است و بلکه باید سرعت بیشتری به خود گیرد. این افراد در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را نداشته و از جاده های کمربندی یا کنار گذرها عبور خواهند کرد.
- تمامی مدارس و دانشگاه ها تا پایان زمان طرح تعطیل خواهد بود.
- پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، مراکز تفریحی، استخرها و اماکن دیگر که محل تجمع افراد هستند تعطیل خواهند بود.
- اصناف و مشاغلی که شامل مقررات این طرح در قالب گروه بندی سه گانه می شود، باید طبق مقررات عمل کنند. گفتنی است که این بند به سه بخش تقسیم خواهد شد و شامل گروهی می شود که باید کاملا فعال باشند، گروهی که باید تعطیل شوند و گروهی که بر اساس اقتضا و شرایط محلی فعالیت آنها می تواند مجاز باشد.
- ادارت دولتی برابر بخشنامه صادره معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی حداکثر با یک سوم نیروهای اداری و به صورت شیفت بندی خدمات رسانی خواهند نمود.
- برگزاری هرگونه مراسم که موجب تجمع افراد شود (اعم از رسمی و غیر رسمی) ممنوع خواهد بود.
- تردد خودروهای امدادی و درمانی، پلیس، حمل بار، کالاها، مایحتاج مردم و یا وسایل نقلیه حامل سوخت مشمول این ممنوعیت ها نخواهند شد.
- محدودیت حداکثری در جابجایی مسافر با هواپیما، قطار و اتوبوس های بین شهری ضمن اجرای کامل پروتکل های بهداشتی، اعمال می شود.
طرح کنترل‌ های بهداشتی در مبادی خروجی با تشخیص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با مشارکت بسیج، هلال احمر و سایر بخش های ذیربط در نقاط مورد نظر، اجرایی خواهد شد.
ممنوعیت ‌های تعیین شده، شامل کارکنان دستگاه های دولتی که محل سکونت آنها با محل کارشان در یک نقطه قرار ندارد، نمی ‌گردد و تیم‌ های تشخیصی مستقر در مبادی کنترلی با احراز موضوع نسبت به صدور تردد این دسته از کارمندان اقدام خواهند کرد.
- به منظور تضمین اجرای طرح، خودروهای افراد متخلف از این مقررات به مدت یک ماه با اخذ کلیه هزینه‌ های جانبی توقیف می ‌شود. همچنین جریمه نقدی به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان و پلمب واحدهای صنفی متخلف با هماهنگی سازمان تعزیزات حکومتی به مدت یک ماه، در دستور کار قرار می گیرد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران