سیل و کرونا کدام جاده‌ها را مسدود کرد؟

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، تاکنون در حدود ۱۲۰ راه روستایی در استان‌های سیل زده جنوبی و ۱۵ محور و جاده شریانی و غیر شریانی به دلیل کرونا مسدود شده اند.
به نقل از عصر ایران، سیل اخیر سبب شده که ۱۲۰ راه روستایی در استان‌های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان مسدود شود که ۱۷۴ اکیپ بازسازی سیل در این استان‌ها و دیگر مناطق سیل‌زده کشور مشغول ترمیم و بازسازی این مسیرها اند.
اکبری در این خصوص توضیح داد: «چندان نگرانی ای در خصوص این مسیرها وجود ندارد چرا که با فروکش کردن آب راه های جایگزین و موقت برای رفت و آمد مردم مشخص خواهد شد. البته براساس پیش بینی های هوا شناسی سامانه جدید بارشی ای وارد کشور خواهد شد که در برخی مناطق مانند خوزستان، چهارمحال بختیاری و لرستان تا ۸۰ میلیمتر بارندگی خواهیم داشت که امید می رود این میزان بارندگی سیل به دنبال نداشته باشد.»
وی در خصوص محورهای مواصلاتی شریانی و غیر شریانی که به دلیل کرونا بسته شده اند نیز توضیح داد: «این محورها عموما مسافر پذیر و توریست پذیر بوده که بدلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا فعلا مسدود شده اند. البته برای آنها راه‌های جایگزین شریانی و آزادراهی در نظر گرفته شده است تا مردم ضمن تردد از این جاده ها تحت غربالگری و تست ویروس کرونا قرار گیرند.»
گفته می شود محورهای شریانی پل زال-اندیمشک، محور قدیم باغچه-مشهد و محور کمربندی دیر و همچنین جاده توریستی اسالم-خلخال به همراه محورهای غیر شریانی نور-آب پری، روانسر-کامیاران، جوانرود-پلنگانه، ثلاث-سرپل ذهاب، جم-ریز، ثلاث-زمکان، ثلاث-کوزران، ثلاث-مله کرمینه، جاده تلو تهران، رودبار-قلعه گنج و جاده یاسوج و باغچه سادات از جمله مسیرهایی اند که به دلیل شیوع ویروس کرونا مسدود شده اند و اجازه تردد در آنها داده نمی شود. چرا که باید مسافران از جاده‌های اصلی عبور کنند تا در طرح غربالگری و تست ویروس کرونا قرار بگیرند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران