اتحاد جنرال الکتریک، 3M و فورد برای مقابله با کرونا ویروس

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان تا به‌حال، شرکت‌های خودروسازی مختلفی خطوط مونتاژ خود را به تولید ماسک و سایر تجهیزات بهداشتی اختصاص داده‌اند. با توجه به آن‌که ویروس به خاک آمریکا رسیده، خودروسازان آمریکایی نیز دست به کار شده‌اند تا تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با شیوع این بیماری را تولید کنند. در این راستا فورد نیز با همکاری جنرال الکتریک و 3M اقدام به تولید ماسک و دستگاه تنفس مصنوعی کرده است. علاوه برآن هر هفته 100 هزار محافظ صورت برای استفاده در بیمارستان‌های ایالات متحده به تولید خواهند رسید.
نکته جالب در خصوص همکاری فورد و 3M ابتکار آن‌ها برای ساخت نمونه جدیدی از ماسک‌های صورت است. این دو شرکت قصد دارند برای تولید ماسک‌های جدید از قطعات خودرو استفاده کنند. برای مثال در یکی از این طرح‌ها از ترکیب فن‌های خنک کننده صندلی فورد F-150، فیلترهای هوای ماسک 3M و باتری‌های کوچک قابل حمل برای ساخت یک ماسک فوق‌العاده استفاده خواهد شد. از سوی دیگر فورد خط تولید برخی کارخانه‌های خود را در اختیار جنرال الکتریک قرار داده است تا این شرکت بتواند دستگاه‌های تنفس مصنوعی برای بیماران مبتلا به کرونا تولید کند. پس از شیوع کرونا تقاضا برای این دستگاه‌ها به شدت افزایش یافته و دولت‌ها از صنایع خود خواسته‌اند تا برای تامین نیاز حوزه بهداشت و درمان اقدام کنند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران