توقف توسعه موتورهای فرمول یک

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده
طی چند روز گذشته تیم¬های شرکت کننده در فرمول یک مشغول مذاکره با مسئولان FIA بوده‌اند. هدف از این مذاکرات بدست آوردن توافقی برای به تعویق انداختن ایجاد تغییر در قوانین موتوری فصل آینده بوده است.

به خاطر شرایط خاص ایجاد شده در فصل جاری فرمول یک و تلاش تیم ها برای کاهش هزینه های خود، توسعه موتورهای جدید می‌تواند تا فصل 2022 و یا حتی 2023 به تعویق افتد.

با توجه به محدودیت بودجه ایی 175 میلیون دلاری در فصل آینده و هزینه های سنگین طراحی و توسعه موتوری جدید و قبول این واقعیت که هنوز می توان از قابلیت های موتورهای V6 هیبرید فعلی استفاده کرد، باید پذیرفت که طراحی یک موتور جدید بیشتر از همه به تیم های ضعیف تر و خریداران موتور لطمه خواهد زد که این هزینه اضافه می‌تواند باعث اخراج کارمندان زیادی از آن تیم ها شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران