هشدار ناجا به خریداران خودروهای پلاک گذر موقت

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سرهنگ شهاب امینی، رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا با هشدار نسبت به نقل و انتقال خودروهای خارجی دارای پلاک گذرموقت، اعلام کرد که برخی کلاهبرداران با سواستفاده از مشتریان خود، اقدام به فروش چند باره خودروهای پلاک گذرموقت می کنند و لازم است که شهروندان هوشیار بوده و فریب وعده های پوچ و وسوسه انگیز شرکت های بدون مجوز و افراد ناشناس مبنی بر تحویل خودرو با شرایط ویژه و استثنایی را نخورند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرانجیب، سرهنگ شهاب امینی در ادامه صحبت های خود به این موضوع اشاره کرد که شیادان و کلاهبرداران در این روش، خودروهای پلاک موقت را با ثبت قرارداد و به شرط تحویل همزمان با پلاک ملی بعد از گذشت یک ماه از پرداخت هزینه خودرو، ماشین را به خریداران فروخته و با این ترفند که لازم است خودروها برای اخذ پلاک و بازدید فنی به پلیس راهور منتقل شوند، اقدام به تحویل خودرو و فروش مجدد آن ها به سایر متقاضیان می کنند. کلاهبرداران معمولا طعمه های خود را از بین افرادی انتخاب می کنند که آشنایی کافی با فرآیندهای قانونی ندارند و در این خصوص، ارائه رسید با سر برگ شرکت و تحویل هرگونه چک (فاقد اصالت و جعلی) معادل با میزان ارزش خودرو هم نخواهد توانست مجوزی برای اعتماد و پرداخت وجه به این گونه افراد باشد.
رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا در پایان متذکر شد که هرگونه نقل و انتقال خودروهای دارای پلاک گذر موقت ممنوع بوده و هموطنان لازم است در برخورد با شرکت های اجاره ای و فاقد مجوز دقت لازم را داشته باشند و با مشاهده هرگونه مورد مشکوکی، در اسرع وقت موضوع را به اطلاع مرکز فوریت های پلیس 110 برسانند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران