آیا فراری تخلفی انجام داده است یا نه

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده
برنی اکلستون بار دیگر بررسی FIA در رابطه با موتور فراری را به چالش کشیده است، او معتقد است پنهان کاری در این موضوع به نفع هیچ یک از طرفین نیست.

سال گذشته تیم های حاضر در فرمول یک در رابطه با قانونی بودن موتور تیم فراری و سیستم سوخت رسانی آن سوالاتی را با FIA در میان گذاشته بودند. آنها احساس کرده بودند تیم ایتالیایی در حال دور زدن قوانین است و به همین دلیل توانسته‌اند توان بیشتری از موتور استخراج کنند. پس از این FIA بخشنامه ایی صادر کرد و به یکباره سرعت تیم فراری کاهش پیدا کرد.

با این حال در تحقیقات اولیه، FIA هیچ چیز خلاف قانونی پیدا نکرد، این باعث شد تا ناظران بررسی پرونده فراری اعلام کنند که با تیم اسکودریا فراری توافق نامه محرمانه ایی امضاء کرده‌اند و به بررسی ها خاتمه دادند. موضوعی که باعث اعتراض تیم های رقیب شده است.

سایر تیم ها در نامه ایی به FIA خواهان توضیحات بیشتری شدند و اعلام کردند در صورت لزوم شکایت خود را به دادگاه خواهند برد. با این حال ژان تاد اعلام کرده است که فراری با علنی شدن روند بررسی مخالفت کرده است و او نمی‌تواند چیز بیشتری را منتشر کند.

همین موضوع باعث شده است اکلستون عملکرد FIA را زیر سوال ببرد.


برنی اکلستون

برنی اکلستون

"هرگز نمیتوانم این صحبت ها را قبول کنم، یا تیمی تقلب کرده است یا نه، بیانیه آنها هیچ جواب قطعی به تیم های دیگر حاضر در فرمول یک نمی‌دهد، تیم ها باید سخت مقاومت کنند و در صورت نیاز شکایت خود را به دادگاه ببرند، بحث چندین میلیون دلار پاداش دریافتی فراری است".

مدیر سابق فرمول سایر تیم ها را به شکایت از FIA تشویق کرده است، در صورت اثبات تقلب تیم فراری در بخش موتور خودرو فرمول یک فصل ۲۰۱۹، تمام امتیازات تیم و پاداش هایی که به آنها داده شده است پس گرفته خواهد شد.

برنی در ادامه اضافه کرد:

" در سال ۲۰۰۷ وقتی بحث آن رسوایی مک لارن پیش آمد از محاکمه آنها جلوگیری کردم اما در عین حال تیم مک لارن را از مسابقات کنار گذاشتم و مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار جریمه اشان کردم، تیم های دیگر به حقوق خود رسیدند و همه چیز شفاف توضیح داده شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران