نسل جدید تویوتا هریر با پلتفرم تویوتا راوفور از راه رسید

به دنبال انتشار تصاویری جاسوسی از نسل جدید تویوتا هریر (Harrier)، شرکت خودروسازی تویوتا نسل جدید این اتومبیل را همراه با جزییات فنی رونمایی کرد، هرچند ناگفته نماند که بازار اصلی فروش این خودرو در کشور ژاپن خواهد بود و قرار است که در ماه ژوئن 2020 وارد نمایندگی های محلی این شرکت در کشور ژاپن شود.
اصلی ترین دلیلی که باعث شده خودروی نسل جدید "تویوتا هریر" در فرم بدنه خود شباهتی با خودروی تویوتا راوفور داشته باشد، پلتفرم آن برای توسعه نسل جدید خواهد بود که شرکت خودروسازی تویوتا از پلتفرم جهانی TNGA (GA-K) استفاده کرده است، درست همان پلتفرمی که دو خودروی تویوتا راوفور و یا خودروی لکسوس RX از آن استفاده کرده اند.
معماری جدید تویوتا هریر یک بدنه مستحکم و همچنین مرکز ثقل کمتری خواهد داشت که به راحتی سواری و عملکرد بهتر وسیله نقلیه با استفاده از سیستم تعلیق بروزرسانی شده مک فرسون کمک می کند. به لطف استفاده از پلتفرم TNGA، تویوتا هریر جدید این امکان را خواهد داشت تا از آخرین فناوری و سیستم های محرک عرضه شده بر روی این پلتفرم استفاده کند و در این خصوص علاوه بر یک سیستم محرک هیبریدی، از آخرین موتور داینامیک فورس 2 لیتری چهار سیلندر با جعبه دنده اتوماتیک دایرکت شیفت CVT استفاده شده است که می تواند خروجی قدرت 169 اسب بخاری یا گشتاور 207 نیوتن متری تولید کرده و بسته به انتخاب مشتری، به تمامی چرخ های اتومبیل و یا تنها چرخ های جلو ارسال کند.

تویوتا هریر 2021

تویوتا هریر 2021


انتخاب دیگر مشتریان در بخش فنی، همانطور که گفتیم یک سیستم محرک هیبریدی خواهد بود که امکان انتخاب آن در دو نسخه محور جلو محرک و یا چهارچرخ محرک وجود دارد. انتخاب اول مشتریان در این بخش، یک موتور بنزینی چهار سیلندر 2.5 لیتری با حداکثر قدرت 176 اسب بخاری خواهد بود که در محور جلو توسط یک موتور الکتریکی 118 اسب بخاری حمایت می شود و می تواند خروجی قدرت 215 اسب بخاری به همراه داشته باشد، اما در نسخه چهارچرخ محرک، یک موتور الکتریکی 53 اسب بخاری هم بر روی محور عقب خودرو نصب می شود، ولی به دلیل اینکه باتری های اتومبیل نمی توانند انرژی مورد نیاز استفاده حداکثری از موتورهای الکتریکی را تامین کنند، در نتیجه خروجی قدرت اتومبیل در مجموع به 219 اسب بخار خواهد رسید که اختلاف چندانی با نسخه اول ندارد، اما در عوض شما یک خودروی شاسی بلند چهارچرخ محرک خواهید داشت.
با تایید شرکت خودروسازی تویوتا، نسل چهارم تویوتا هریر با طول کلی 4740 میلی متر، عرض 1855 میلی متر، ارتفاع 1660 میلی متر و همچنین فاصله بین دو محور 2690 میلی متری ساخته شده است که نسبت به نسل قبل این اتومبیل، حدود 20 میلی متر به طول خودرو، 20 میلی متر به عرض خودرو و همچنین 30 میلی متر به فاصله بین دو محور اتومبیل اضافه شده است، اما در مقابل برای پویایی و بهبود آیرودینامیک خودرو، ارتفاع آن نسبت به گذشته 30 میلی متر کاهش پیدا کرده است.

تویوتا هریر 2021

تویوتا هریر 2021

نظرات
 
 
 
تویوتا نه طراح داره نه سازنده موتور! 1399/2/1
ترکیب Rav4 و لکسوس Nx200t
  • در مورد موتور تویوتا 1399/2/3
    موتور هایی که تا کنون روی تمامی محصولات تویوتا بکار رفته دارای تکنولوژی چند دهه قبل هستند که این در بازدهی اونها هم دیده میشه. همه تنفس طبیعی هستند و در عین مصرف بنزین قابل توجه ، اسب بخار پایینی هم دارند.

    ای کاش مثل میتسوبیشی وقتی نمیتونه موتور درخوری بسازه از موتور دیگران استفاده کنه
ضد فرانسه 1399/2/4
هر دوتاتون نادون هستید عشق فقط ژاپن بقیه دنیا اشغالسازن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران