زیان غیر قابل باور فولکس‌واگن از شیوع کرونا

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان اغلب خودروسازان با کاهش فعالیت روبرو شده و تقریبا تمامی صنوف سال مالی چندان موفقی را برای سال 2020 پیش بینی نمی کنند.
به نقل از دنیای اقتصاد، در همین رابطه خودروسازی آلمانی فولکس واگن پیش بینی سال مالی خود برای سال جاری را منتشر نمود. بر این اساس سوددهی این خودروساز آلمانی در فصل نخست سال 2020 با کاهش چشمگیر 81 درصدی روبه‌رو بوده و نیز سود عملیاتی فولکس‌واگن به 9/ 0 میلیارد دلار سقوط کرده است. این سقوط چشم گیر مالی در حالی است که سود عملیاتی فولکس واگن در مدت مشابه در سال گذشته برابر با 84/ 4 میلیارد دلار بوده است.
فولکس واگن اعلام کرده است که که پیش بینی مالی این شرکت برای سال مالی 2020 میسر نخواهد شد و این خودروسازی نیز همچون سایر فعالان اقتصادی با کاهش سود مواجه خواهد شد.
درآمد این شرکت تنها در سه ماهه نخست سال جاری 8 درصد افت داشته است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران