برنامه ریزی برای تولید 50 هزار موتورسیکلت برقی

برنامه های وزارت صمت در سال جهش تولید در هفت محور و 40 برنامه تقسیم بندی شده که محور چهارم آن توسعه فناوری و محصولات دانش بنیان است. بر اساس گزارش منتشر شده معاونت طرح و برنامه ریزی وزارت صمت، یکی از پنچ پروژه وزارت صمت برای تحقق محور چهارم، حمایت از تولید خودروهای برقی و هیبریدی و موتورسیکلت های برقی است که سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) مامور اجرای آن شده است. همچنین در این پروژه معاونت امور صنایع وزارت صمت، شرکت های خودروساز مربوطه، شرکت های تولیدکننده موتورسیکلت، وزارت نیرو و وزارت کشور مشارکت خواهند داشت.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرنا، بودجه مورد نیاز برای اجرای این پروژه شامل 4 هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای طراحی، توسعه و آماده سازی خطوط تولید خودرو سواری برقی در شرکت های خودروساز فعلی، یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه در گردش برای تولید خودروهای سواری برقی و ۱۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد ایستگاه های شارژ خودروی سواری است. همچنین 3 هزار میلیارد ریال سرمایه برای تولید انبوه موتورسیکلت در شرکت های تازه تاسیس، ۳۰ میلیارد ریال برای ایجاد ایستگاه های شارژ موتورسیکلت برقی و ۳۰۰ میلیارد ریال برای طراحی، نمونه سازی و صحه گذاری اتوبوس برقی در نظر گرفته شده است.
اعتبارات مورد نیاز اجرای این پروژه نیز از محل سرمایه گذاری مشترک ایدرو و بخش خصوصی، آورده نقدی مشتریان و مصرف کنندگان نهایی، اعطای وام کم بهره از سوی بانک ها و اصلاح مصوبه های شورای اقتصاد در پرداخت یارانه از محل ماده 12 رفع موانع تولید خودرو، موتورسیکلت و اتوبوس برقی تامین خواهد شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران