دیوید کولثارد: دو شخصیت کاملا متفاوت، اما تیمی قوی بودیم

عکس نویسنده
امیر ابراهیمی
نویسنده
دیوید کولثارد، راننده سابق فرمول یک و تیم مک‌لارن، می‌گوید که هنگامی که با کیمی رایکونن هم‌تیمی بوده است نقاط اشتراک بسیار کمی داشتند اما از نظر کار تیمی قوی ظاهر می‌شدند. رایکونن 22 ساله در سال 2002 و بعد از یک سال حضور در تیم سائوبر به مک‌لارن پیوست تا هم‌تیمی کولثارد 31 ساله شود. اما اختلاف سنی این دو تنها موضوع مهم نبود، این دو از نظر شخصیتی بسیار متفاوت بودند. این تفاوت اما تاثیر چندانی روی کار آن‌ها نداشت و در طول سه سال فعالیت در کنار یکدیگر موفق شدند در دو فصل اول مک‌لارن را به رده سوم رده‌بندی تیمی برسانند. راننده اسکاتلندی در این باره می‌گوید:

" در مورد اختلاف سنی با کیمی، حدس می‌زنم که مثل زمانی بود که من و دیمن هیل با هم [در ویلیامز] بودیم. وقتی شما بزرگ‌تر هستید سن برای شما اهمیت کمتری دارد ولی وقتی شما در دهه سوم زندگی‌تان هستید بیشتر اهمیت پیدا می‌کند. [کیمی] بسیار ساکت بود، مشخصا بسیار سریع... تمرکز من بر ساختن رابطه دوستی نبود بلکه تلاش داشتم خودرو را تا حد امکان سریع کنیم. ما درک کردیم که [باید] با هم‌تیمی خود بر روی توسعه خودرو کار کنید و ما آن را انجام دادیم. اما هیچوقت ارتباط دوستی با یکدیگر نداشتیم، از این نظر کمی شبیه به ادی اروین است. گهگاهی با کیمی صحبت می‌کردم و به حد کافی لذت بخش بود ولی در بقیه اوقات هیچ چیزی نبود. ما دو انسان متفاوت با ظاهری متفاوت هستیم. او یقینا یکی از سریع‌ترین رانندگان فرمول یک است. فکر می‌کنم از دوران اوج او چند سالی گذشته اما هنوز توانایی ماندن در آلفارومئو برای یکی دو سال دیگر را دارد."
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران