رعایت نکات مهم هنگام سوختگیری در روزهای کرونایی

این روزها کرونا مهمان ناخوانده برا همه شده و شواهد نشان می دهد که قرار نیست به این زودی ها ما را ترک کند. اکنون می خواهیم به نکات مهم بهداشتی در هنگام سوختگیری در پمپ بنزین ها بپردازیم. به عقیده کارشناسان بهداشتی یکی از محل هایی که می تواند باعث شیوع ویروس کرونا شود پمپ بنزین ها بوده که رعایت نکات بهداشتی در جایگاه ها توسط مراجعه کنندگان و جایگاه داران برای جلوگیری از شیوع این ویروس بسیار مهم است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرنا، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از شهروندان خواست در هنگام مراجعه به پمپ بنزین به نکاتی که در ادامه گفته خواهد شد توجه ویژه داشته باشند. ابتدا اگر با قصد گرفتن سوخت از منزل خارج می شوید، حتما با خودتان حداقل یک عدد دستکش یکبار مصرف داشته باشید و پس از رسیدن به پمپ بنزین به هیچ چیز دست نزنید و نخست دستانتان را به دستکش مجهز کرده و با دست دیگر کارت سوخت را در محل کارت دستگاه قرار دهید.
پس از آن بدون برخورد دست با دستگاه کارت را وارد کنید و با دست دستکش دار رمز خود را وارد کرده و با دست دستکش دار نازل را برداشته و سوخت گیری کنید و پس از اتمام سوختگیری با دست بدون دستکش کارت را خارج و در جیب بگذارید.
سعی کنید کارت را به اپراتور پمپ بنزین ندهید و خودتان شخصا کارت را در دستگاه اخذ وجه سوخت بکشید و از اپراتور بخواهید تا رمز شما را وارد کند و یا خودتان با دست دستکش دار رمز را وارد کنید.
در آخر دستکش را به نحوی از دست خود خارج کنید که به هیج جایی از بدن شما تماس پیدا نکند و بلافاصله دستکش را در اولین سطل زباله ترجیحا در بسته بیندازید.
در صورتی که به پمپ بنزین رفته و دستکش همراه خود ندارید، حتما دقت کنید و یک دستمال کاغذی به دور انگشتان بپیچید به طوری که انگشتان شما با دکمه های دستگاه تماس پیدا نکند، سپس دستمال کاغذی را بلافاصله در اولین سطل زباله نزدیک خودتان ترجیحا در بسته بیندازید.
در اولین فرصت دست و صورت خود را بشویید، باک خودرو را کامل پر کرده تا کمتر به ایستگاه های پمپ بنزین و گاز مراجعه کنید، همچنین جایگاه داران مکلف اند تمامی نازل ها، صفحه کلید دیسپنسرها و سرویس های بهداشتی را به طور مستمر با مواد ضدعفونی کننده مناسب پاک سازی کنند تا بنزین زدن برای مراجعه کنندگان با خطر کمتری مواجه باشد.
شهروندان می توانند در صورت مشاهده با جایگاه هایی که دستکش و دستمال کاغذی در اختیار مراجعین قرار نمی دهند با شماره گویای 09627 تماس بگیرند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران