حضور رانندگان زن در فرمول یک

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده
سارا مور، راننده حرفه ایی در مسابقات اتومبیل رانی بریتانیا ابراز امیدواری کرد که تا پنج یا شش سال آینده شاهد حضور رانندگان زن در فرمول یک باشیم.

در سال ۱۹۹۲ یک راننده زن با نام جیوانی آماتی توانست به همراه تیم بریبهام(Brabham) شانس حضور در مسابقات را پیدا کند اما به دلیل رد صلاحیت جسمانی موفق به این امر نشد.

اگرچه در حال حاضر امکان حضور بانوان در حرفه ایی ترین رده مسابقات فرمول وجود ندارد اما جیمی چادویک برنده مسابقات سری دبلیو از تیم ویلیامز، تاتیانا کالدرون راننده تست تیم آلفارومئو و سارا مور که سری مسابقات دبلیو را در رده هشتم به پایان رسانده است، شعله های امید برای بانوان را روشن نگه داشته اند.

سارا مور در مصاحبه با شبکه اسکای اسپرت بیان داشت:

"به حضور رانندگان زن در فرمول یک برای ۵یا۶ سال آینده بسیار امیدوارم. همین الان جیمی و تاتیانا به تیم های فرمول یک وارد شده اند اما نه به عنوان راننده اصلی.
"مسابقات سری دبلیو کمک میکند تا استعداد بانوان راننده شناخته شود.به یاد دارم زمانیکه برای اولین تست به اتریش رفتم وقتی وارد اتاق رانندگان شدم و تعداد زیادی راننده زن مستعد را در کنار هم دیدم چقدر شگفت زده شده بودم. ما به فرمول یک خواهیم رفت.
"وقت آن رسیده تا مدیران تیم ها نگرش خود را تغییر دهند و به توانایی های بانوان ایمان پیدا کنند".
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران