گلایه رئیس سابق پیرلی از فرمول یک؛ اینقدر عجول نباشید

پاول همبری، رئیس سابق پیرلی، به لیبرتی مدیا توصیه می‌کند که فصل 2020 فرمول یک را لغو کند. همچنین وی صحبت‌های چیس کری، مدیر فرمول یک، را نیز زیر سوال برده است و می‌گوید که چطور می‌تواند با چنین شرایطی که دنیا از یک ماه آینده خود خبر ندارد، برنامه‌ای برای شروع فصل بچیند. وی بعد از بیانیه کری چنین واکنش نشان داد:

" فرمول یک در بهترین حالت مستاصل و گمراه شده، و در بدترین حالت گمراه کننده به نظر می‌رسد. یا این [بیانیه] برای سهام داران و بازار بورس بود؟ وقتی دنیا در قرنطینه است و هیچکس نمی‌تواند ماه آینده را درک یا پیش‌بینی کند، فرمول یک اعلام می‌کند که برای برگزاری فصل در جولای تلاش خواهد کرد. این در حالی است که چالش‌های مالی برای این ورزش بسیار بزرگ هستند و امکان حضور تیم‌ها، برگزار کنندگان و دارندگان امتیازهای فرمول یک (مثل حق پخش و ...) در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. امروز زمان اعلام لغو شدن فصل فرمول یک است نه چیز دیگری. فرمول یک ورزشی چند ملیتی و چند فرهنگه است، این نکته حتی در تقویم کوتاه شده نیز باعث درگیر کردن هزاران نفر در سرتاسر دنیا خواهد شد. آن‌ها از استرالیا خیلی میلیمتری فرار کردند. تقریبا در اکثر دولت‌ها مشهود است که سیاست خروج از قرنطینه بر پایه پیدا کردن واکسنی مناسب بنا شده. ما بسیار از دسترسی عمومی به این [واکسن] دور هستیم."

چیس کری، مدیر فرمول یک

چیس کری، مدیر فرمول یک

وی اینگونه ادامه داد:

" شاید فرمول یک می‌داند که تقریبا امیدی به برگزاری چنین تقویمی نیست، شاید. این مسئله به رهبری بزرگ و شفافیت برای مدیریت این وضعیت، راه‌ حل‌های خلاقانه به جای معمولی و رادیکال فکر کردن در مورد این ورزش و تقویم آن احتیاج دارد تا بتواند با محدودیت‌های دنیای واقعی سازگار شود. همچنین به راه حل‌های اقتصادی برای زنده نگه داشتن فرمول یک نیاز است. با در نظر گرفتن اینکه قراردادهای تجاری فصل 2021 هنوز به امضا نرسیده‌اند، این ورزش هیچ رقابت کننده‌ای برای فصل بعد ندارد و با خطر بسیار بزرگ خروج چندین تیم روبرو می‌شود. در چنین وضعیت بی‌سابقه‌ای، هزینه کردن در فرمول یک، اهمیت بسیار پایینی برای یک کارخانه خودروسازی پیدا می‌کند. رنو در حال درخواست حمایت دولت برای مقابله با بحران است. شرایط فعلی قبل از بهتر شدن، بدتر می‌شود. دنیا و فرمول یک در حال دست و پنجه نرم کردن با عواقب کووید-19 و اثرات آن هستند و باید این سناریوی جدید را مدیریت کنند.
اما بحران می‌تواند مسائل خوب و موقعیت‌های زیادی در بر داشته باشد. فرصت ساختن ورزشی متقاعد کننده‌تر و پایدارتر از لحاظ مالی که تماشاگران را علاقمندتر می‌کند و رانندگان را در خط مقدم قرار می‌دهد. این مسئله احتیاج به شجاعت و آینده نگری دارد. آسان نخواهد بود، زیبا، اصلا، اما حالا باید با صداقت و شفافیت با آن روبرو شویم."
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران