کرایه تاکسی، مترو و اتوبوس از اول خرداد افزایش می‌یابد؛

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
شورای شهر تهران طی مصوبه ای با افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی، مترو و اتوبوس از ابتدای خرداد ماه ۱۳۹۹ در شهر تهران موافقت کرد.
به نقل از ایسنا، محمد علیخانی در این خصوص توضیح داد: «این افزایش کرایه می بایست از ابتدای اردیبهشت ماه عملیاتی می شد که بنا به دستور ستاد مبارزه با کرونا زمان پیاده سازی آن به خردادماه موکول شد.»
بر این اساس بعد از پیاده سازی طرح مذکور نرخ بلیت تک سفره داخل شهری 1500 تومان، حومه به تهران 1700 تومان و تک سفره هشتگرد 5 هزار تومان افزایش خواهد یافت.
به علاوه به جهت تشویق مسافران به استفاده از کارت بلیت‌های مبلغ دار، متناسب با مسافت طی شده نسبت به اعمال تخفیف حداکثر تا 50 درصد بهای بلیت تک سفره اقدام خواهد شد.
همچنین شهرداری تهران مجاز است که در مناسبت‌های پیروزی انقلاب اسلامی ایران (22 بهمن)، رحلت حضرت امام خمینی (ره)، عید سعید فطر، مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس، روز اول مهر برای دانش آموزان و دانشجویان، مسیر برگشت مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین در محدوده زمانی انجام مراسم و در ایستگاه‌های مربوطه، مراسم شب‌های قدر (از ساعت 23 تا پایان مراسم جهت شرکت کنندگان در مراسم) و مراسم غبار روبی مزار شهدا در پنج‌شنبه آخر سال نسبت به ارائه سرویس رایگان به شهروندان اقدام کنند.
در خصوص اتوبوس و مینی بوس نیز این افزایش 25 درصدی بها اعمال خواهد شد. اما از آنجا که نرخ هر خط متفاوت است این افزایش متناسب با نرخ هر خط خواهد بود.
بر اساس مصوبه مذکور شرکت واحد اتوبوسرانی تهران مجاز است که در صورت راه‌اندازی زیرساخت پذیرش بلیت تک سفره در ایستگاه‌های خطوط اتوبوسرانی تندرو، نسبت به صدور و فروش بلیت تک سفره داخل شهری معادل نرخ بلیت تک سفره داخل شهری مترو به منظور استفاده مشترک مسافران در کلیه خطوط تندرو مترو اقدام کند.
در خصوص تاکسی ها نیز نرخ کرایه نسبت به نرخ مصوب سال 98 تا سقف 25 درصد افزایش خواهد یافت و کرایه تاکسی های شب نیز 20 درصد افزوده می شود.
نرخ کرایه ناوگان تاکسیرانی که خدمات ویژه به شهروندان ارایه می‌کنند تا 80 درصد افزایش خواهد یافت و تعیین نرخ در این تاکسی‌ها به وسیله تجهیزات محاسبه کرایه انجام می‌شود.
این افزایش کرایه شامل حال سرویس های مدارس نیز خواهد شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران