نگاهی به قیمت هیوندای سوناتا YF در بازار آزاد + جدول قیمت اردیبهشت ماه

سدان‌های سایز متوسط کره‌ای بیش از سه دهه است که رقبای قدرتمندی برای ژاپنی‌ها به شمار می‌روند و در این مدت پا به پای آن‌ها پیش آمده‌اند. خودروهایی همچون هیوندای سوناتا و کیا اپتیما گرچه هنوز موفق به شکست تویوتا کمری، هوندا آکورد و سوبارو لگاسی در خاک آمریکا نشده‌اند اما بازار کشورهای در حال توسعه را از چنگ ژاپنی‌ها خارج کرده‌اند.
این خودروها در بازار کشورمان نیز از محبوبیت بالایی برخوردارند و همچنان مورد توجه مصرف‌کنندگان هستند، هرچند بازار آن‌ها به اندازه قبل رونق ندارد. در این مطلب به بررسی قیمت سوناتا YF خواهیم پرداخت که حضور قابل توجهی در کشورمان دارد. این خودرو ششمین نسل از هیوندای سوناتا محسوب می‌شود که در دو نمونه اولیه و فیس‌لیفت به تولید رسید و در تیراژ نسبتا بالایی نیز وارد کشورمان شد. هیوندای سوناتا YF به واسطه ظاهر فانتزی خود و امکانات رفاهی فوق‌العاده‌ای که در خود داشت، به سرعت در بازار به محبوبیت دست یافت و فروش موفقی را تجربه کرد.
ششمین نسل از سوناتا در فاصله سال‌های 2009 الی 2014 به تولید رسید. قیمت سوناتا YF در کنار ظاهر خلاقانه و تهاجمی آن، موجب شد تا بسیاری آن را مرسدس CLS کره‌ای لقب دهند. هیوندای در طراحی سوناتا YF سعی کرد تا خودرویی خوش‌چهره و در عین حال مهندسی شده ارائه دهد. ظاهر زیبای سوناتا YF در زمانی که رقبای ژاپنی خود از چهره‌های ساده و به دور از هیجان برای خودروهای خود استفاده می‌کردند، باعث شد تا این خودرو بتواند مورد توجه مشتریان جوان و تنوع‌طلب قرار گیرد.

هیوندای سوناتا YF

هیوندای سوناتا YF

هیوندای سوناتا YF در پیروی از رسم خانواده سوناتا، از پیشرانه تنفس طبیعی 2.4 لیتری چهارسیلندر بهره می‌برد. این پیشرانه از سری موتورهای چهار سیلندر هیوندای به نام تتا بوده که بر اثر همکاری هیوندای با کمپانی های کرایسلر و میتسوبیشی حاصل شده است. نمونه‌های موجود در ایران از سیستم پاشش غیرمستقیم سوخت یا MPi بهره می‌برند و به همین دلیل حساسیت اندکی به کیفیت بنزین مورد استفاده نشان می‌دهند. ترکیب این پیشرانه با گیربکس شش سرعته اتومات و اعلام رقمی مناسب برای قیمت سوناتا YF، این خودرو را به یکی از سریع‌ترین سدان‌های خانوادگی در رده خود تبدیل کرده است. سوناتا YF قادر به رقابت با خودرویی همچون تویوتا کمری نیست اما همچنان قدرتمند است و حتی از نسل جدید خود یعنی سوناتا LF نیز عملکرد فنی بهتری دارد.
قیمت سوناتا YF در روزگاری نه چندان دور در محدوده 120 الی 140 میلیون تومان بود و مشتریان ایرانی با پرداخت چنین مبلغی می‌توانستند از مزایای خودرویی امروزی، ایمن و مجهز به امکانات رفاهی مرسوم بهره‌مند شوند. با این وجود افزایش نرخ‌ها در بازار قیمت سوناتا YF را بی نصیب نگذاشته و اکنون این خودرو چهار برابر نرخ سه سال پیش قیمت‌گذاری می‌شود. در جدول زیر نگاهی به قیمت سوناتا YF در بازار آزاد داشته‌ایم که می‌توانید با بررسی آن تخمین دقیق‌تری از وضعیت بازار این خودرو بدست آورید. لازم به ذکر است که به دلیل واردات نسل بعدی این خودرو یعنی سونانا LF در دو نمونه ساده و فیس لیفت، سوناتا YF اندک اندک به حاشیه بازار رانده می‌شود و دیگر همانند گذشته در مرکز توجهات قرار ندارد.

سال ساختکارکردرنگوضعیت بدنهقیمت
2014100,000 کیلومترسفیدیک درب رنگ530 میلیون تومان
2013120,000 کیلومترمشکیدولکه رنگ460 میلیون تومان
2012145,000 کیلومترسفیدیک لکه رنگ465 میلیون تومان
2012119,000 کیلومترمشکیچند لکه رنگ425 میلیون تومان
2011193,000 کیلومترسفیدیک لکه رنگ390 میلیون تومان

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران