کاهش ۹۷ درصدی فروش خودرو در بریتانیا

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
براساس آمارهای منتشر شده از بازار خودرو در انگلستان مردم این کشور در ماه آوریل ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا تا ۹۷ درصد خرید و فروش خودرو را کاهش داده اند.
به نقل از ایسنا، گفته می شود حجم خرید و فروش فعلی پایین‌ترین سطح ممکن از سال ۱۹۴۶ میلادی یعنی پایان جنگ جهانی دوم است. به عبارت دیگر ضربه ای که کرونا به اقتصاد خودروسازی بریتانیا وارد کرده است از ضربه جنگ جهانی دوم سنگین تر است.
در ماه گذشته میلادی مردم بریتانیا تنها برای ثبت نام حدود 4 هزار خودرو اقدام کرده اند. البته تنها مردم انگلستان نیستند که با شیوع ویروس کرونا صنعت خودروسازی را به فراموشی سپرده اند بلکه تقریبا تمامی کشورهای دنیا با کاهش قابل توجه فروش خودرو مواجه شده اند.
انگلستان از زمان شروع گسترده ویروس کرونا سخت گیری های جدی را در خصوص تردد شهروندان اعمال کرده و به دنبال کاهش شمار قربانیان این ویروس است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران