حذف جریمه و کروکی های کاغذی تا نیمه اول سال 99

سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور درباره حذف جریمه و کروکی های کاغذی که قرار بود اسفند سال ۱۳۹۸ اجرایی شود، عنوان کرد که پلیس راهوردر کنار برنامه هایی همچون کاهش تصادفات، مدیریت صحیح ترافیک و ارائه خدمات مطلوب، برنامه تحول سیستمی در حوزه هوشمند سازی و اثبات پلیس را به صورت جدی دنبال می کند که البته اقدامات گسترده ای در این حوزه صورت گرفته است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرنا، رئیس پلیس راهور افزود: حذف جریمه و کروکی های کاغذی از موضوعات مهم پلیس است که اجرایی شدن آن باعث افزایش صحت کار و کاهش هزینه های دولت و مردم می شود. به همین منظورحدود ۶ هزار دست افزار در کشور به این منظور در اختیار همکاران قرار گرفته و تقریبا درصد زیادی از همکاران در پلیس راه های شهرها و پلیس راه از دست افزارهای هوشمند استفاده می کنند که از طریق این دست افزارها نسبت به وضعیت راننده و وسیله نقلیه مطلع می شوند.
هادیانفر ادامه داد: با الکترونیکی شدن جریمه و کروکی ها با وارد کردن شماره پلاک یا کد ملی و شماره گواهینامه به راحتی تمام اطلاعات خودرو در اختیار پلیس قرار می گیرد. از طریق دست افزارها می توان بیمه خودروها را چک کرد و از معتبر بودن بیمه نامه ها مطمئن شد، البته اطلاعات دیگری نیز از جمله مسروقه یا توقیفی بودن خودرو نیز در اختیار افسر پلیس راهور قرار می گیرد.
وی در ادامه بیان داشت: کرونا در برنامه ریزی ما اختلال ایجاد کرد که البته نه تنها در برنامه ریزی پلیس بلکه در برنامه ریزی دنیا اختلال ایجاد کرده، اما خیلی زود تجهیزات مرتبط به این موضوع کامل می شود و به تعهدی که به مردم دادیم، عمل خواهیم کرد.
رئیس پلیس راهور گفت: بر اساس مصوبات مجلس به زودی سیستم الکترونیکی شدن جریمه و کروکی ها در کشور به صورت یکپارچه انجام می شود و جریمه ها بلافاصله به صورت پیامکی به افراد اطلاع داده می شود که کجا و به چه دلیل جریمه شده اند.از این طریق اقدام پیشگیرانه صحیح اتفاق می افتد و همچنین هموطنان از میزان جریمه خود مطلع می شوند تا مشمول بحث دو بربرای شدن جرائم نشود.
هادیانفر اظهار داشت: اکنون در سراسر کشور بیش از ۹۰ درصد جریمه ها با سیستم دست افزار انجام می شود. هر چند با پانچ دستی نیز پیامک به هموطنان ارسال می شود اما دست افزارهای پلیس بلافاصله جریمه ها را ارسال می کند.
وی در پایان در خصوص حذف کروکی های دستی گفت: دوره آزمایشی آن سپری شده و دنبال تامین تجهیزات در این زمینه هستیم تا کروکی های الکترونیک شوند. در مرحله اول کروکی های سازشی را تحت شبکه اجرایی می کنیم که در این سیستم مختصات اطلاعات به صورت دقیق در اختیار پلیس قرار می گیرد و همچنین از کروکی های تقلبی و کلاهبرداری در این بخش جلوگیری می شود و صحت بخشی که در این زمینه وجود دارد بسیار بیشتر از کروکی های دستی است که با تامین تجهیزات مورد نیاز جریمه و کروکی های الکترونیکی تا نیمه اول امسال اجرایی می شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران