ماجرای کاهش سهمیه سوخت خودروهای وانت

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی کشور با اشاره به خبری که اخیرا مبنی بر کاهش تدریجی سهمیه‌ بنزین وانت‌ بارها مطرح شده و این شائبه را ایجاد کرده بود که این کاهش تدریجی منجر به کاهش سهمیه سوخت خودروها خواهد شد، اعلام کرد که ما هیچ برنامه ‌ای برای کاهش سهمیه سوخت خودروها نداریم و قرار نیست که سهمیه سوخت تغییر کند. در خصوص تغییر سهمیه سوخت وانت بارها از لیتراژ به اعتباری نیز باید گفت که این موضوع تا پایان خردادماه به علت شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده وهیچ تغییری انجام نخواهد شد.
در روزهای گذشته خبری منتشر شد که سهمیه سوخت خودروهای وانت بتدریج هر ماه ۱۵ تا ۲۰ لیتر کاهش می ‌یابد و گمانی ایجاد شد که این کاهش سهمیه سوخت برای خودروها باشد که در این رابطه سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد که سهمیه سوخت وانت بارها از لیتراژ به اعتباری تغییر پیدا کرده است و این موضوع به دلیل شیوع ویروس کرونا، تا پایان خردادماه به تعویق افتاده است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، فاطمه کاهی در ادامه صحبت های خود اعلام کرد: مقرر شده پس از پایان مهلت تعیین شده، سهمیه وانت بارهای درون و برون شهری از لیتراژ به اعتباری تغییر یابد، این موضوع ارتباطی با کاهش سهمیه سوخت خودروها ندارد و جای نگرانی برای این موضوع نیست. در این رابطه دفتر کالای سازمان راهداری هم از کاهش سهمیه بنزین پایه وانت ‌بارها از یک تا دو ماه آینده خبر داده و اعلام کرد که سهمیه‌ ها بتدریج هر ماه ۱۵ تا ۲۰ لیتر کاهش می ‌یابد و این تصمیم جهت یکدست شدن ناوگان حمل و نقل بار درونشهری و برونشهری گرفته شده است. در حال حاضر سهمیه سوخت پایه وانت ‌بارهای کم مصرف معادل ۳۰۰ لیتر در ماه و برای وانت بارهای پرمصرف معادل ۴۰۰ لیتر در ماه است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران