کدام وانت بارها سهمیه بنزین بیشتری دریافت می کنند؟

مسعود رضایی مدیر سامانه هوشمند سوخت عنوان کرد که وانت بارها بخش عمده ای از خودروها را تشکیل می دهند که حدود 2 و نیم میلیون دستگاه خودرو در سامانه حمل و نقل و بار کشور به صورت فعال وجود دارند. در این خصوص کارگروهی بر اساس مصوبه هیات وزیران تشکیل شد که وظیفه مدیریت سهم های عمومی را بر عهده دارد. بر همین اساس ما برای کلاس ها‌ی مختلف وانت بار برای کم مصرف 200 و وانت های پر مصرف 300 لیتر و 60 درصد آن را برای دو گانه سوز‌ها در نظر گرفته بودیم.
به گزارش خودروبانک و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیر سامانه هوشمند سوخت افزود: مطالبه ای که عموما در این زمینه مطرح شد این بود که بخشی از آن ها پیمایش بیشتری دارند، پس مطالبات سوخت بیشتری را دارند. ما به منظور عادلانه کردن این بخش با وزارت راه، صمت و وزارت نفت طرح های مختلفی را بررسی کردیم که این طرح به پیمایش مشهور است. این طرح که هنوز اجرای آن آغاز نشده است بخشی از سوخت خودروها را که سوخت پایه بوده 200 و تا 300 که برای کم مصرف و پر مصرف است به صورت لیتراژی به مالکین خودروها اختصاص داده می شود و مازاد را به صورت اعتباری در کارت بانکی شارژ خواهد کرد که می توانند با مراجعه به جایگاه های سوخت متناسب با عملکردشان استفاده کنند.
رضایی در ادامه بیان داشت: ساماندهی این طرح بر عهده وزارتخانه های سه گانه مذکور است. ما به مرور زمان سهمیه لیتراژی را کاهش خواهیم داد و سهمیه اعتباری را متناسب با عملکرد خودروها اختصاص خواهیم داد. البته تاریخ شروع این طرح به دلیل شیوع کرونا مشخص نشده نیست.
وی در ادامه گفت: ثبت نام ها شروع شده است و ما به منظور تشویق به ساماندهی و ورود به چرخه، برای کسانی که ثبت نام کنند علاوه بر 200 تا 300 لیتر، 150 لیتر نیز اختصاص خواهیم داد، اما پس از آن تخصیص سهمیه سوخت مبتنی بر عملکرد بر مبنی اسناد حمل بار خواهد بود.
مدیر سامانه هوشند سوخت در پایان تصریح کرد: این طرح برای تمامی بخش های عمومی خواهد بود. این سیستم در سایر بخش ها مانند تاکسی های اینترنتی فعال شده است تا سهمیه سوخت خود را بر اساس پیمایش دریافت کنند. به آژانس های شهری و جانبازان نیز سهمیه اعتباری اختصاص یافته است. بر اساس مصوبه هیات وزیران، سایر بخش هایی که در کارگروه می آید در صورت تایید به آن ها سهمیه سوخت تخصیص داده خواهد شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران