تصویب سه روش مختلف فروش برای خودرو؛ وقتی کار به قرعه کشی می رسد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
از این پس فروش فوق ‌العاده، پیش‌ فروش و مشارکت در تولید، سه روش فروش خودرو خواهد بود. مهدی صادقی نیارکی، سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت با اشاره به روش های فروش خودرو توسط شرکت های داخلی، اعلام کرد که با اجرای این شرایط، 60 درصد از تولید خودروسازان به ایفای تعهدات جاری و معوق اختصاص می ‌یابد.
مهدی صادقی نیارکی، سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت روز دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار اعلام کرد که از این پس فروش فوق ‌العاده، پیش ‌فروش و مشارکت در تولید سه روش فروش اتومبیل به مشتریان خواهد بود و معادل 60 درصد از تولید خودروسازان هم به ایفای تعهدات جاری و معوق آنان اختصاص پیدا خواهد کرد و مابقی 40 درصد باقی مانده، به طرح فروش فوری و پیش فروش اختصاص داده خواهد شد. لازم به ذکر است که در فروش فوق ‌العاده، حداکثر طی 3 ماه خودرو به مشتریان تحویل داده می شود و بر همین اساس، سایت فروش خودرو یک هفته باز است و تمامی متقاضیان امکان ثبت نام و همچنین واریز وجه را خواهند داشت، هرچند باید به این موضوع مهم اشاره کرد که تنها متقاضیانی قادر به ثبت نام خواهند بود که طی 3 سال گذشته در طرح های فروش خودروسازان شرکت نکرده باشند.
موضوع جالب و بیشتر عجیب دیگری که در جلسه روز دوشنبه مطرح شد، قرعه کشی خودرو برای عرضه به متقاضیان پس از تکمیل ظرفیت ثبت نام خواهد بود!. سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت اعلام کرد که این روش در طول سال ادامه خواهد داشت و به طور متناوب فروش فوق‌ العاده را ادامه خواهیم داد، ولی بعد از اتمام مراحل ثبت نام، اگر تعداد ثبت نام کننندگان بیش از ظرفیت فروش خودروها باشد، فرآیند قرعه ‌کشی با حضور مراجع نظارتی در شرکت‌ های خودروساز انجام می ‌شود و مشتریانی که ثبت ‌نام کرده و اقدام به واریز وجه کرده اند، در صورتی که نام آنان در قرعه کشی نباشد، می توانند وجه خود را دریافت کنند و یا وجه واریزی خود را برای فروش های بعد استفاده کنند!!.
مهدی صادقی نیارکی در پایان صحبت های خود افزود: در فرآیند پیش ‌فروش سایت مجدد باز می ‌شود، درحالی که سود مشارکت صفر خواهد بود و صرفا برای مصرف ‌کننده خودرو در نظر گرفته شده است. در این خصوص مردم نباید در فضای هیجانی وارد بازار خودرو شوند و اطمینان داریم که قیمت‌ ها شکسته خواهد شد. جزییات روش مشارکت در تولید خودرو نیز در آینده اعلام خواهد شد.
نظرات
 
 
 
reza 1399/2/23
بنظرم براحتی میشه بازار خودرو رو کنترل کرد، ولی نمیخوان. نمیخوان ملت سوار ماشین بشن، ماشین خوب که هیچی. نمیخوان ملت طعم رفاه و راحتی رو بچشند
بابی 1399/2/23
جمع کنن این مسخره بازی ها رو.......... همه جای دنیا بهترین ماشین ها رو تمام اقساط و بدون سود و باالتماس به مشتری میدن اینجا از بخت بد و سیاه روزی باید التماس کنن واسه لگن های داخلی و چینی دسته سوم...
محمد 1399/2/24
خاک بر سرتون

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران