چرا چراغ‌های راهنمایی و رانندگی شهری ناگهان تغییر رنگ میدهند؟

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ علت تغییر رنگ ناگهانی چراغ های راهنمایی و رانندگی در سطح شهر به یک مشکل نرم افزاری برمیگردد.
به نقل از مهر، سردار محمدرضا مهماندار در این خصوص توضیح داد: «چراغ های راهنمایی و رانندگی به صورت هوشمند عمل کرده و علت تغییر ناگهانی رنگ آن ها یک مشکل نرم افزاری است. یک اشکالی در نرم افزاری که در اختیار شهرداری قرار گرفته است، وجود دارد که سالیان سال هم در تهران کار می‌کند، برای اینکه سیستم زمان خود را تطبیق دهد و زمان را کم و زیاد کند و متناسب با ترافیک زماندهی کند مجبور است در همان فازی که سبز است از یک عددی پرش کند و عدد را کم کند. مثلاً ممکن است از 20 ثانیه یکباره به عدد 3 ثانیه بپرد.»
وی در ادامه افزود: «در هر صورت این مشکل در عملکرد رانندگان اختلال ایجاد کرده و سبب می شود که آن ها نتوانند برای ثانیه هایی که می بینند برنامه ریزی کرده و سرعت خود را تنظیم کنند.»
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ بیان کرد: «البته این که بلافاصله یک چراغ قرمز شود را نداریم، نهایتاً این است که به 3 ثانیه برسد و زمان کاهش یابد. حتی اگر قرار است زمان صفر شود بعد از صفر شدن سبز سه ثانیه طول می‌کشد و چراغ زرد است و چراغ مقابل سبز می‌شود پس حداقل این است از زمانی که چراغ سبز تمام می‌شود تا زمانی که چراغ مسیر مقابل سبز شود 6 ثانیه زمان‌بر است و این نیست که بلافاصله قرمز شود.»
نظرات
 
 
 
sina 1399/2/24
برای اینکه یوهو جریمت کنن
Moein 1399/2/24
بله...ولی وقتی شما چهارراه چراغ سبزو رو رد میکنی بعدش ترافیکه و میمونی و يهو چراغ بدون برنامه قرمز ميشه و نميتونی جلو بری و ماشین های جلویی همونجا گیر میوفتن. بعضی ها رد میشن و بعضی های حتی دنده عقب ميگيرن پشت خط عابر...و همين هنگام دوربین هم عکس ميگيره تکلیف چیست؟ این مساله بارها برای خود من پیش آمده!
F.A 1399/2/25
با سلام

جناب مهماندار

وقتی که راننده های پشت چراغ خصوصاً آنهایی که به اندازه چند ماشین با چهارراه فاصله دارند؛ سرعت خود را با توجه به ثانیه شمار و رنگ چراغ تنظیم می کنند و اما ناگهان ثانیه شمار از عدد 20 به 2 تغییر و رنگ چراغ تغییر می کند و گاهی روی عدد صفر قفل می شود، این موضوع علاوه بر اینکه با اعصاب و روان مردم بازی می کند و گاهأ راننده پشت سری به راننده جلویی ناسزا می گوید که چرا تند حرکت نکردی تا چراغ را رد کنم و پشت فرمان غر می زند و حتی کار به درگیری فیزیکی می کشد و. . . باعث سردرگمی و حتی تصادف و ورود خسادت مالی و جانی می شود.

همچنین همین مشکل تغییر ناگهانی چراغ؛ موجب ناهنجاری ها و مشکلات قابل توجه ای در سطح شهر می شود که اگر به اصل مهم بودن احترام به حقوق شهروندی توجه گردد و با بررسی کارشناسی به آن پرداخت شود؛ مطمئنأ به نتایج جالب توجه و مهمی دست خواهید یافت.

لذا لطفأ این مشکل را پیگیری و مرتفع کنید.

با سپاس

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران