سقوط قیمت خودرو در بازار آزاد؛ بدون فروشنده و خریدار

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
در حالی قیمت پراید در بازار آزاد 20 میلیون تومان سقوط کرده است که عملا هیچ خرید و فروشی در بازار صورت نمی گیرد.
در حال حاضر اعلام سیاست های جدید وزارت صمت در خصوص بازار خودرو در کنار اعلام قیمت جدید خودروها سبب شده که کمی از هرج و مرج بازار کاسته شده و قیمت ها نزولی شوند.
سعید موتمنی؛ رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در خصوص قیمت خودروهای داخلی گفت: «206 تیپ 2 در حال حاضر از 150 میلیون تومان به 114 میلیون تومان رسیده و پراید نیز 67 میلیون تومان قیمت گذاری شده است. همچنین سمند در بازار 114 میلیون تومان قیمت خورده و 405 نیز از 145 به 110 میلیون تومان رسیده است.»
این کاهش قیمت تنها به خودروهای داخلی محدود نمی شود و خودروهای وارداتی و مونتاژی را نیز شامل می شود به نحوی که مزدا 3 نیو 120 میلیون تومان ارزان شده و به 530 میلیون تومان رسیده است. قیمت 2008 نیز به 480 میلیون تومان رسیده و سراتو نیز 470 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
کارشناسان توصیه می کنند که در شرایط فعلی خرید و فروشی صورت نپذیرد تا قیمت ها به یک نقطه ثابت رسیده و از التهابات بازار کاسته شود.
نظرات
 
 
 
چرخ گردون 1399/2/27
مردم بیچاره میهن عزیزم ایران
سینه مالامال درد اما دلی بی کینه دارن
فقط صبر براتون آرزو دارم
چرخ گردون گر دو روزی بر مدار ما نگشت عاقبت یکسان نباشد حال دوران غم مخور
چه کنم که از ماست بر ماست...

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران