مصرف بنزین سوپر به یک سوم کاهش یافت

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های رئیس انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده‌های نفتی، مصرف بنزین سوپر کشور قابل توجه بوده و علت این کاهش نیز به افزایش قیمت سوخت و شیوع ویروس کرونا بازمیگردد.
به نقل از میزان، ناصر رئیسی فرد در این خصوص توضیح داد: «قیمت بالای بنزین سوپر و تفاوت قیمت آن با بنزین سهمیه بندی دو دلیل عمده برای کاهش مصرف آن شده و میزان فروش بنزین سوپر در جایگاه‌هایی که از قدیم مشتری داشته نیز با کاهش یک سوم مواجه است.»
وی در ادامه افزود: «در حال حاضر مشکل خاصی در تامین بنزین سوپر وجود نداشته و تمامی جایگاه ها در صورت اعلام نیاز به سرعت سوخت مورد نظر خود را دریافت خواهند کرد. البته این نکته نیز باید در نظر گرفت که نگهداری این سوخت به دلیل درصد اکتان بالایی که دارد با زیان فراوان همراه است چرا که میزان فراریت این سوخت بالاست. همین موضوع توضیح می دهد که چرا بعضی از جایگاه های سوخت بنزین سوپر عرضه نمی کنند.»
رئیسی فرد با اشاره به کارمزد جایگاه دارن تصریح کرد: «کارمزد جایگاه داران طی سه سال اخیر افزایش نامحسوسی داشته، اما با توجه به رشد تورم جوابگوی هزینه جایگاه دارن نیست و ادامه یافتن این شرایط سبب می شود که جایگاه های سوخت یکی پس از دیگری اعلام ورشکستگی کنند.»
رئیس انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده‌های نفتی عنوان کرد: «سال گذشته مجلس شورای اسلامی مصوبه ای را در جهت افزایش کارمزد جایگاه داران تصویب کرد که دولت با مصوبه مذکور موافق نبوده و در برابر اجرای آن مقاومت نشان داد.»
گفته می شود علاوه بر قیمت بالای بنزین سوپر عامل دیگری که سبب کاهش مصرف این سوخت شده شیوع ویروس کروناست. کاهش مصرفی که سبب کاهش درامد جایگاه داران نیز شده و تعدادی از آن ها را معرض خطر ورشکستگی قرار داده است.
نظرات
 
 
 
علیرضا 1399/2/30
مهمترین دلیل کاهش استفاده از بنزین سوپر اول نبودنش هست تو اکثر جایگاه ها و بعد از اون کیفیت پایینشه تو این چند وقته که فقط صدای موتور ماشین را زیاد میکنه و هیچی تاثیری نداره !!!
وگرنه تفاوت قیمتش و نبودش تو سهمیه اونقدر تاثیری نداره چون اکثر مشتریاش صاحب ماشین های خارجی با قیمت های نجومی هستند که این تفاوت قیمت اصلا تاثیری به حالشون نداره !!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران