شروع ثبت نام واردات کامیون های دست دوم از سوم خردادماه

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
تیمور باقری، معاون حمل ‌و نقل راهداری استان سیستان و بلوچستان از آغاز طرح نوسازی کامیون ‌های فرسوده از ۳ خرداد خبر داد و اعلام کرد که از طریق واردات خودروهای سنگین تا ۳ سال ساخت، امکان نوسازی ناوگان کامیون های فرسوده فراهم خواهد شد. این مقام مسئول در سازمان حمل و نقل راهداری با اشاره به افزایش مصرف سوخت، بالا بودن هزینه نگهداری و تعمیرات ناوگان فرسوده، مشکلات ایمنی و ترافیکی آنان برای سایر مردم، افزایش زمان سفر و استهلاک بالای آنان، خسارت به زیرساخت های جاده های کشور و همچنین آلودگی مخرب آنان برای محیط زیست، موارد ذکر شده را معایب ناوگان فرسوده در سیستم حمل و نقل جاده ای دانست که نیاز شدید برای نوسازی آنان احساس می شود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از تسنیم، معاون حمل و نقل راهداری استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد که در راستای نوسازی ناوگان باری فرسوده، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در نظر دارد که از سوم خردادماه سال جاری از متقاضیان ورود خودروهای سنگین 3 سال ساخت، از طریق بخش نوسازی و توسعه ناوگان مندرج در آدرس اینترنتی www.rmto.ir اقدام به ثبت نام کنند و ذی‌ نفعان این طرح شامل شرکت ‌های تولید کننده داخلی خودروهای سنگین، شرکت‌ های حمل‌ و نقل توانمند دارای مجوز سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ ای، شرکت‌ های وارد کننده کامیون‌ های سنگین دارای مجوز وزارت صنعت و همچنین مالکان حقیقی و حقوقی کامیون ‌های فرسوده خواهند بود که امکان ثبت نام در طرح نوسازی ناوگان باری فرسوده را خواهند داشت.
در پایان معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان با اشاره به ثبت آگهی جعلی خرید کامیون های دست دوم، اعلام کرد که خریداران ناوگان باید با دقت نظر و تحقیق و بررسی کامل نسبت به نام نویسی و خرید ناوگان اقدام کنند و در نظر داشته باشند که قیمت تمام شده ناوگان توسط مراجع ذی صلاح و نظارتی با توجه به قرارداد خرید خارجی ناوگان تعیین و ملاک عمل برای عرضه در داخل کشور قرار خواهد گرفت. پس در این خصوص هرگونه اطلاعیه دیگری در خصوص واردات و نوسازی ناوگان حمل ‌و نقل عمومی در رابطه با این اطلاعیه فاقد اعتبار است و در صورتی اعتبار خواهد داشت که منحصراً در سایت سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ ای درج شده باشد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران