سقوط وحشتناک درآمد سالانه شرکت میتسوبیشی؛ بحران در ژاپن

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
براساس گفته های مسئولین شرکت میتسوبیشی ژاپن درآمد این شرکت در سال جاری ۸۹ درصد کاهش یافته و همین موضوع سبب شده تا طرح تقسیم سود آن نیز لغو شود.
به نقل از فارس، آمار فوق بدترین عمل کرد سالانه میتسوبیشی در طی سه سال گذشته بوده است. این کاهش سود به علت پایین آمدن فروش در بازارهای مهمی نظیر چین و جنوب شرق آسیا صورت گرفته که حدود یک چهارم از کل فروش این شرکت را به خود اختصاص می‌دهند.
میتسوبیشی به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد به منظور کاهش تبعات شیوع ویروس کرونا روی فروش هر چه بیشتر خودرو به کشورهای عضو اتحادیه آ‌.‌س.آن متمرکز شود.
به غیر از میتسوبیشی پنج خودروساز دیگر ژاپنی نیز پیش از شیوع کرونا هم با بحران در فروش خودروهای خود مواجه بود.
هرچند بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان روند تولید خود را از سر گرفتند اما نبود تقاضا در بازار، اخلال در چرخه تامین قطعات و سیاست‌های مربوط به فاصله گذاری اجتماعی میزان تولید آنها محدود کرده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران