رانندگان تاکسی ‌های اینترنتی از وزارت کشور و کارفرمایان خود گلایه دارند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
تا قبل از سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین در آبان ماه سال گذشته، تاکسی های اینترنتی شرایط نسبتا خوبی برای کسب درآمد داشتند، اما با افزایش شدید قیمت بنزین و همچنین عدم وجود برنامه ریزی و یک طرح مناسب برای حمایت از آنان، باعث شد تا بسیاری از آنان با مشکلاتی در کسب و کار خود روبرو شوند، هرچند این پایان ماجرا نبود و شیوع ویروس کرونا هم مزید بر علت شد تا مشکلات آنان چندین برابر شود. حال رانندگان تاکسی های اینترنتی پیرامون مباحث ذکر شده، گلایه هایی از وزارت کشور و همچنین کارفرمایان خود دارند.
اولین و مهم ترین عاملی که باعث شده تا شرایط رانندگان تاکسی های اینترنتی سخت شود، عدم واریز مابه التفاوت قیمت بنزین بنزین بوده است که هنوز هیچ اقدامی در راستای واریز آنان به حساب رانندگان صورت نگرفته است. علاوه بر این، در هفته ‌های اخیر رانندگان تاکسی‌ های اینترنتی به شرکت ‌های کارفرمای خود اعتراض داشته و نه تنها مابه التفاوت افزایش قیمت بنزین برایشان واریز نشده است، بلکه می گویند که شرکت های کارفرمای آنان برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا، هیچگونه کمکی در راستای تهیه ماسک، دستکش و یا حتی طلق صندلی راننده نکرده اند و تمامی مسئولیت خرید این لوازم را برعهده شخص راننده گذاشته اند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از نود اقتصادی، رانندگان همچنین از وزارت کشور هم گلایه هایی دارند و باوجود افزایش قیمت بنزین، شیوع ویروس کرونا، افزایش شدید قیمت قطعات و خدمات خودرو و همچنین تورم موجود در سال جدید، هیچگونه اقدامی در راستای افزایش قیمت سفر تاکسی های اینترنتی انجام نداده اند و بلعکس آن، کاهش قیمت نیز اتفاق افتاده است. درحالی که رانندگان تاکسی های اینترنتی از هیچگونه بیمه و یا مزایای دیگر برخوردار نیستند و علاوه بر حق کمیسیون بسیار بالای 15 درصدی شرکت ها، مقدار 1.5 درصد از هزینه سفرها نیز بابت عوارض شهرداری دریافت می شود.
نظرات
 
 
 
Moein 1399/3/1
گلایه دارند!
اقتصاد خاک بر سر مملکتی که يه شبه بنزینو سه برابر میکنه و هزینه طرح ترافیک پنج برابر
دو روز هم با منت ميذاره مردم مفتی برن تو طرح تا بنزین سه هزار تومني که هیچ جای دنیا در شرایط کرونا فروش نرفته رو برمردم بدبختش تحمیل کنه...کشوره؟ که گلایه باشه؟
مرگ تدریجی ه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران