ایالات متحده چند نفر را به اتهام کمک به فرار کارلوس گوسن دستگیر کرد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
دولت آمریکا یک سرباز سابق ارتش ایالات متحده و پسرش را به جرم همکاری در پروسه فرار کارلوس گوسن دستگیر کرد. این افراد توسط دولت ژاپن تحت تعقیب قرار داشتند و بنابر ادعای ژاپنی‌ها، موجب تسهیل فرار کارلوس گوسن از ژاپن به لبنان شده بودند. چندماه قبل کارلوس گوسن در قسمت جعبه سیاه یک هواپیمای شخصی پنهان شد و به لبنان گریخت. این خبر موجی از واکنش‌ها را در بر داشت و تمام توجه جهان به پرونده کارلوس گوسن جلب شد. پیش از این او به اتهام سورفتارهای مالی در دوران مدیریت خود در رنو و نیسان، بازداشت شده بود.
حال دو مردی که به فرار کارلوس گون از ژاپن کمک کرده بودند، در ایالات متحده دستگیر شده‌اند. کارلوس گوسن که مدتی مدیر اجرایی اتحاد رنو نیسان بود، حدود یکسال پیش به اتهام سو‌استفاده‌های مالی در ژاپن دستگیر شد اما پیش از آن‌که موعد برگزاری دادگاه او فرا برسد، به لبنان گریخت و به علت نبود توافق استرداد مجرمین میان لبنان و ژاپن، او هم‌اکنون از پیگیری قضایی ژاپنی‌ها در امان است. او پس از رسیدن به لبنان، در بیانیه‌ای از بی ‌عدالتی و آزار سیاسی سیستم قضایی ژاپن انتقاد کرد و بازجویی‌های خود را مغایر با حقوق بشر نامید.
حال دادستان‌های فدرال در ایالت ماساچوست آمریکا، عضو سابق ارتش ایالات متحده، مایکل تیلور و پسر او را به همراه فرد سومی به نام جورج آنتوان زایک در این رابطه دستگیر کرده‌اند. حکم دستگیری این افراد در ماه ژانویه توسط دولت ژاپن اعلام شده بود. چندی پیش نیز دادستان‌های ترکیه هفت نفر را در ارتباط با پرونده فرار کارلوس گوسن به لبنان بازداشت کرده بودند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران