اعلام ۱۰ شرط خريد خودرو از سایپا

ستاد تنظيم بازار در راستای مقابله با دلالان و واسطه‌ها و ایجاد آرامش در بازار خودرو از طریق فروش خودرو به مصرف‌کننده واقعی، بسته جديدي براي خريد خودرو مصوب كرده است و اگر فردي مي خواهد از شركت‌هاي خودروساز در قالب طرح فروش فوق‌العاده خودرو خريداري كند، بايد واجد ۱۰ شرط زیر باشد.
بر اساس اطلاعیه مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل گروه خودروسازی سایپا، در صورتي كه ثبت‌نام كننده يكي از اين موارد را رعايت نكند یا در فرآیند ثبت‌نام اظهار نکند، قرارداد منعقد شده با وي از سوی شرکت به صورت یک طرفه لغو شده و فرد مذکور امكان خريد خودرو را از دست مي‌دهد.

اين ۱۰ شرط به شرح زير است:

۱. با هر کدملی فقط امکان ثبت‌نام و خرید یک دستگاه خودرو از خودروسازان وجود دارد.

۲. مشتریانی که در ۳۶ ماه اخیر اقدام به خرید خودرو از شرکت های خودروساز کرده‌اند، مجاز به ثبت نام نیستند.

۳. دارا بودن گواهینامه رانندگی برای خریداران الزامی است.

۴. سن خريدار خودرو بايد بالاتر از ۱۸سال باشد و کد ملی، شماره تلفن همراه، مشخصات حساب بانکی، همه باید متعلق به شخص ثبت‌نام‌کننده باشد.

۵. افراد نبايد پلاك خودرو فعال و نصب شده داشته باشند.

۶. خریدار خودرو به هيچ عنوان حق فروش وکالتی خودرو را ندارد و خودروی فروخته شده قابل صلح نیست.

۷. اگر در راستی‌آزمایی مراحل فروش، تکمیل وجه، تحویل خودرو و حتی در بازه زمانی پس از تحویل خودرو، مشخص شود که خریدار از ضوابط عدول کرده یا در فرآیند ثبت‌نام صداقت نداشته است، خودروی وی توقیف و مطابق با قانون با آن برخورد مي‌شود.

۸. هر خودروی صفر کیلومتری که در فرآیند تحویل مشتری قرار مي‌گيرد، حداکثر باید ظرف مدت سه‌ماه برای استفاده از گارانتی به نمایندگی‌های مجاز خدمات پس از فروش خودروسازان مراجعه كند.

۹. مشتریان باید در ثبت شماره شبا خود در سایت فروش دقت نمایند، چرا که مسئولیت ورود شماره شبا به صورت اشتباه و در نهایت برگشت پول به فرد دیگر بر عهده ثبت‌نام‌کننده است.

۱۰. سند خودرو تا یکسال در رهن شرکت باقی خواهد ماند.
نظرات
 
 
 
نوید 1399/3/4
شرط داشتن چک هم به نام شخص خریدار که کلامی ازش نبرده بودن امروز اضافه کردن این از خدا بی خبرا. من کلی طلاهای زنمو فروختم که بتونم پول واسه ثبت نام جور کنم بدون اینکه کلمه ای از چک گفته باشن حالا یهو اینو هم اضافه کردن. خدا ازتون نگذره که همه ی کاراتون واسه اذیتو جزوندنه مردمه. اگر از روز اول میگفتن چک هم لازمه من کلا بیخیال ماشین میشدم با اینکه هیچوقت ماشین نداشتم چون چک ندارم ولی حداقل به هزار در نمیزدم که پول جور کنم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران