دلایل دریافت 50 درصد هزینه خودرو در زمان ثبت نام خودرو چیست؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به دلایل دریافت 50 درصد هزینه خودرو هنگام ثبت نام، اعلام کرد که دریافت 50 درصد وجه از متقاضیان در طرح فروش فوق العاده خودروسازان، خریدار واقعی وارد جریان خرید شده و تقاضای غیرواقعی کاهش پیدا خواهد کرد.
مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صمت در پاسخ به این سوال که چرا دریافت هزینه خودرو به بعد از مشخص شدن نتایج قرعه کشی موکول نشده و در همان مرحله اول ثبت نام نیمی از هزینه خودرو از مشتری دریافت می شود، اضافه می کند که در طرح سامانده فروش خودرو که مصوب کمیته خودرو بوده و در جلسه کارگروه تنظیم بازار ارائه شده است، لازم است که متقاضیان هنگام ثبت نام معادل 50 درصد از هزینه خودرو را پرداخت کنند و در صورت انتخاب نام آنان در قرعه کشی، مابقی هزینه اتومبیل را پرداخت کرده و بعد از گذشت 3 ماه آن را تحویل بگیرند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرانجیب، مهدی صادقی نیارکی در تشریح دلایل دریافت 50 درصد هزینه خودرو قبل از انتخاب نام در قرعه کشی، اعلام کرد که دلایل مختلفی برای واریز 50 درصد وجه در این طرح وجود دارد که اصلی ترین دلیل آن وارد شدن متقاضی واقعی به جریان ثبت نام خودرو است و با انجام این کار تقاضای غیرواقعی کاهش پیدا خواهد کرد. طرح فروش خودرو به منظور ساماندهی بازار خودرو به گونه ای برنامه ریزی شده است که خودرو را صرفا تبدیل به یک کالای مصرفی بادوام کرده و از کالای سرمایه ای خارج کند.
دلیل دیگر اخذ 50 درصد هزینه خودرو در زمان ثبت نام هم می تواند به این خاطر باشد که در صورت انجام قرعه کشی، فرد انتخاب شده به صورت غیررسمی خودرو را واگذار نکند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران