حکم دادگاه عالی آلمان علیه بزرگ‌ترین خودروساز جهان

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
در حدود 5 سال از دیزل گیت می‌گذرد و فولکس واگن هنوز نتوانسته خود را از باتلاق این رسوایی بیرون بکشد.
در جدیدترین دادگاهی که در آلمان علیه این گروه خودروسازی تشکیل شده، تمامی افرادی که از شرکت فولکس واگن، خودروی مجهز به نرم افزار دستکاری شده تشخیص سطح تولید گازهای آلاینده محیط زیست را خریداری کرده‌اند، حق دارند ضمن عودت آن به این شرکت، بر پایه میزان کارکرد خودرو طلب خسارت کنند.
رسوایی دیزل گیت به سال 2015 بر می گردد که برای نخستین بار ارگان های نظارتی در ایالات متحده کشف کردند که فولکس واگن در اعلام میزان گازهای آلاینده خودروهای دیزلی خود تقلب کرده است.
پس از این رسوایی فولکس واگن تاکنون بیش از 33 میلیارد یورو (معادل 36 میلیارد دلار) به عنوان جریمه پرداخت کرده است. علاوه‌بر این، دو تن از مدیران رده‌بالای کمپانی پس از محکومیت در آمریکا، اینک در این کشور زندانی هستند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران