مرسدس آماده فروش تیم فرمول یک خود است

جیانکارلو میناردی، رئیس سابق تیم میناردی، می‌گوید که احتمال خروج مرسدس و رنو از فرمول یک تا آخر فصل آینده وجود دارد. پیش‌تر نیز شایعاتی در خصوص آماده بودن دایملر برای بررسی پیشنهادات خرید تیم فرمول یک مرسدس، در مطبوعات پخش شده بود. منابع از حدس‌هایی در خصوص خرید این تیم توسط لارنس استرول صحبت می‌کردند، اما استرول با خرید سهام استون مارتین مارتین تصمیم به تغییر نام ریسینگ پوینت به استون مارتین گرفت تا بار دیگر شاهد حضور این کارخانه انگلیسی در فرمول یک باشیم. اما این بدان معنی نیست که مرسدس از فروش تیم خود منصرف شده است. میناردی در این رابطه می‌گوید:

’’ صحبت‌هایی در خصوص فروش تیم مرسدس در پایان سال 2021 و ماندن آن‌ها فقط به عنوان تامین کننده موتور، مطرح شده است. اولا کالنیوس، رئیس فعلی مرسدس، همانطور که در گرندپری استرالیا مشاهده شد، به نظر کنترل و قدرت بیشتری نسبت به هم‌تایان پیشین خود دارد. اگرچه توتو ولف موافق مسابقه دادن [در ملبورن] بود، اما مخالفت کالنیوس به این بحث پایان داد. مرسدس تیمی برنده و سازمان‌یافته است. بنابراین پیدا کردن مشتری نباید سخت باشد. در این روزها رنو نیز سخت مشغول درخواست‌ کمک‌های مهم مالی از دولت است تا مشاغل و اقتصاد کارخانه اصلی را حفظ کند. به همین دلیل به نظرم ادامه دادن پروژه فرمول یک برای آن‌ها بعد از فصل 2021 مقدور نخواهد بود. پیدا کردن مشتری برای تشکیلاتی که در حال بردن [مسابقات] نیست آسان نیست.‘‘
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران