پورشه اعتراف کرد گیربکس کیمن GT4 آن چیزی که می‌خواستند نیست

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
پورشه ۷۱۸ کیمن GT4 سال گذشته به عنوان بهترین نسخه پرقدرت این مدل عرضه شد که قادر به انجام کارهای قابل توجهی بود. اما GT4 یک مشکل جدی دارد، حداقل در جاده‌های استرالیا. فاصله بین دو دنده زیادی در این گیربکس شش سرعته وجود دارد که وقتی زمان تعویض دنده سه به چهار فرا برسد، خودرو کاملا محدودیت سرعت را رد کرده است.
با این حال، یک راه‌حل برای این مشکل وجود دارد، چون پورشه قصد دارد یک گیربکس دوکلاچه هفت سرعته را در اواخر سال ۲۰۲۰ معرفی کند. چرخ‌دنده اضافی این سیستم انتقال قدرت، نسبت‌ بقیه دنده‌ها را کاهش می‌دهد و در نتیجه شتاب خودرو را بالاتر می‌برد. فرانک استفن والیسر رئیس بخش تولید مدل‌های ۹۱۱ و ۷۱۸ در این باره گفته است:
ما قصد داشتیم این کار را انجام دهیم، اما از لحاظ فنی امکان چنین کاری وجود نداشت. ما پاسخی برای این مسئله داریم، که اواخر امسال عرضه خواهد شد.
عکس‌های لورفته نشان می‌دهند پورشه GT4 RS را در دست توسعه دارد. این مدل دارای یک اسپویلر پشتی بزرگ و کاپوتی با یک جفت دریچه هوای ناکا است. همچنین ممکن است این شرکت تلاش کند تا توان بیشتری از موتور ۴ لیتری شش سیلندر باکسر این مدل استخراج کند. هنوز مشخص نیست پورشه ۷۱۸ باکستر اسپایدر هم این ارتقا را دریافت خواهد کرد یا خیر.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران