درخواست وزارت صمت برای تمدید 3 ماهه مصوبه واردات؛ بالاخره خودروهای داخل گمرک ترخیص می شوند؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صمت با ارسال نامه ای به معاون اول رییس جمهور، خواستار تمدید 3 ماهه مصوبه ترخیص خودروهای مانده در گمرک و همچنین بخشی از کالاهای گروه 4 شده است.
در این نامه با اشاره به معضلاتی که مانع اجرایی شدن کاملا این مصوبه شده است، آمده است که طولانی شدن فرآیند انتقال ثبت سفارشات سال های قبل از سامانه ثبت سفارش به سامانه جامع تجارت در راستای انجام اقدامات قانونی ثبت سفارش، عدم آمادگی زیرساخت های سیستمی در سامانه جامع تجارت و سامانه پنجره تجارت فرامرزی، فقدان هماهنگی بین دستگاه های مربوطه همچون بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان بهزیستی، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و همچنین شیوع ویروس کرونا و تاثیر مستقیم آن در کاهش کارکرد دستگاه های اجرایی، باعث شد که موانعی در اجرایی شدن کامل این مصوبه بوجود آمده و نتوان نسبت به ترخیص تمامی خودروهای مانده در گمرک اقدام کرد.
حال حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صمت با ارسال نامه ای به معاون اول رییس جمهور، خواستار تمدید 3 ماهه مصوبه ترخیص خودروهای مانده در گمرک و همچنین کالاهای گروه 4 شده است که می توانید جزییات این نامه را در زیر شاهد باشید.

نامه وزارت صمت برای تمدید 3 ماهه مصوبه واردات

نامه وزارت صمت برای تمدید 3 ماهه مصوبه واردات

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران