اعمال مالیات بر عایدی سرمایه در خرید و فروش خودرو

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های معاون وزیر صمت، اعمال مالیات در مورد خرید و فروش خودرو به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته است.
به نقل از ایلنا، مهدی صادقی نیارکی در این خصوص توضیح داد: «وزارت اقتصاد برای کسانی که وارد بازار خودرو شده‌اند و هدفشان سوداگردی است طرحی را مدنظر قرار داده و اعمال مالیات بر عایدی سرمایه در دستور کار قرار گرفته است.»
وی ادامه داد: «وزارت صمت قصد دارد که عرضه و تقاضا را در بازار خودرو مدیریت کرده تا به صنعت خودروسازی کشورمان کمک کند. یکی از راهکارهایی که در این میان بسیار کمک کننده خواهد بود تنظیم و تثبیت نرخ ارز و اعمال مالیات به صورت جدی است.»
صادقی نیارکی در انتها اضافه کرد: «در اصل خودرو یک کالای مصرفی با دوام است و به همین دلیل نیز نباید به آن به عنوان یک کالای سرمایه ای نگاه کرد. ما به دنبال آن هستیم که خودرو را به دست مصرف کننده واقعی برسانیم و امیدواریم با پیش بینی ها و طرح هایی که برنامه داریم این هدف را محقق کنیم.»
نظرات
 
 
 
حامدح 1399/3/13
همین مالیات هم میره روی قیمت ماشین و بیچاره خریدار!!
الان هم روی خودروی صفر حدود 14درصد قیمت کل ماشین مالیات و عوارض میگیرن. مالیات گرفتن از کالایی که مالیاتش داده شده، خلاف قانون است.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران