صندوق توسعه ملی یک میلیارد دلار به صنعت خودروسازی اختصاص داد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های مدیرعامل صندوق توسعه ملی، یک میلیارد دلار تسهیلات ارزی از این صندوق به صنعت خودروسازی کشور اختصاص یافت.
به نقل از ایرنا، مرتضی شهیدزاده در این خصوص توضیح داد: «هدف از اختصاص این تسهیلات آن است که تولید داخلی رونق پیدا کرده و با بهره‌گیری از شرکت‌های دانش بنیان قطعات در داخل کشور وضعیت تولید بهبود یابد.»
با توجه به گفته های وی اولویت این صندوق طرحها و فعالیتهای است که بتوان از محل ارزآوری آن ها اصل و سود تسهیلات دریافتی را به صورت ارزی دریافت کرد. البته تولید انواع خودرو در راستای اجرای نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل تجاری درون و برون شهری مشروط به تضمین بازپرداخت اقساط (اصل و سود تسهیلات) به صورت ارزی توسط دولت جمهوری اسلامی ایران (وزارت نفت) نیز یکی از این طرح هاست.
نظرات
 
 
 
علی 1399/3/17
تولید داخلی چه نیازی به دلار داره؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران