کاهش قیمت خودرو در بازار بدون مشتری ادامه دارد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سعید موتمنی، رییس اتحادیه نمایشگاه ‌داران و فروشندگان خودرو تهران با اشاره به روند کاهشی قیمت خودرو در بازار به رغم اینکه همچنان تقاضای واقعی برای خرید وجود ندارد، اعلام کرد که روند بازار خودرو کاملا وابسته به عرضه خودروسازان بوده و میزان بالای ثبت ‌نام در طرح فروش خودروسازان نشان دهنده اختلاف بسیار زیاد قیمت ها در بازار نسبت به قیمت کارخانه است، با این حال اگر به طرح سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان مبنی بر فروش خودرو با اختلاف 10 درصدی نسبت به قیمت کارخانه عمل شده و نظارت کافی بر روی آن باشد، می توان به جریان افتادن معاملات و همچنین کاهش دلالی در بازار امیدوار بود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از پایگاه خبری ایسنا، سعید موتمنی رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی شهر تهران با ادعای کاهش 20 تا 35 درصدی قیمت خودرو در بازار پس از اعلام قیمت جدید خودروهای داخلی، اضافه کرد که کاهش قیمت ها در بازار تاکنون نتوانسته معاملات بازار را به جریان بیاندازد و هنوز هم مشتریان اندکی در بازار وجود دارد. به عنوان مثال خودروی پراید که پیش از این تا 90 میلیون تومان هم قیمت گذاری شده بود، اکنون به قیمت 70 میلیون تومانی نزدیک شده است و یا خودروی پژو 206 از قیمت 160 میلیون تومانی به 120 میلیون تومان رسیده است، ولی این کاهش قیمت تغییری در معاملات بازار خودرو ایجاد نکرده و همچنان فاصله زیادی میان قیمت بازار و قیمت درب کارخانه وجود دارد.
سعید موتمنی در ادامه صحبت های خود اضافه کرد: در حال حاضر تقاضای بسیار زیادی برای شرکت در طرح فروش خودروسازان وجود دارد، اما بخشی از این تقاضا کاذب است و افراد بسیاری حتی پول کافی برای خرید خودرو و تسویه حساب خود با خودروسازان ندارند، اما شانس خود را امتحان کرده و اگر اسمشان در قرعه کشی انتخاب شود، به نحوه برای تکمیل وجه خود تلاش می کنند و همچنین فاصله بسیار زیاد قیمت خودرو نسبت به بازار، فرصت جذابی را برای سرمایه گذاری فراهم می کند. اگرچه افزایش تولید خودروسازان که وزارت صمت و همچنین شرکت های خودروسازی قول آن را داده اند، می تواند به کنترل بازار و عرضه مناسب خودرو کمک کند و پاسخگوی تقاضای موجود در بازار باشد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران