آیا قیمت لاستیک باز هم افزایش می یابد؟

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر قیمت تایر در بازار به صورت تصنعی به نحوی افزایش یافته که حتی اگر سازمان حمایت افزایش قیمت کارخانه ای تایرها را نیز تایید کند بازهم اختلاف قیمت قابل توجهی وجود خواهد داشت.
به نقل از میزان، گفته می شود مستندات لازم برای افزایش قیمت تایر به سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ارسال شده و به احتمال قوی به زودی قیمت تایر افزایش خواهد یافت.
مصطفی تنها در این خصوص توضیح داد: «40 درصد مواد اولیه تولید تایر وارداتی است و به همین دلیل نوسانات بازار ارز تاثیر مستقیمی بر روی بازار تایر می گذارد. با توجه به افزایش نرخ ارز در طی هفته ها و ماه های گذشته طبیعی است که قیمت تایر نیز افزایش یابد. البته قیمت تایر در بازار آزاد به گونه‌ای افزایش یافته است که حتی اگر سازمان حمایت با افزایش قیمت کارخانه‌ها نیز موافقت کند باز هم به قیمت‌های بازار نخواهد رسید.»
وی ادامه داد: «مشکل نقدینگی از دیگر مشکلات بازار تایر است که باید به نحوی برطرف شود. تا تامین نقدینگی، کارخانجات ناچارند سفارشات خود را کاهش دهند که این موضوع ریسک تولید را بالا می‌برد.»
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران