افزایش قیمت بلیت قطار در حال بررسی است

شورای عالی ترابری در جلسه ای که روز سه شنبه 6 خردادماه امسال برگزار شد، با افزایش 20 درصدی قیمت بلیت قطارهای مسافری و همچنین افزایش 50 درصدی قیمت بلیت قطارهای حومه ای موافقت کرده است. حال باتوجه به آئین نامه جدید ماده ۹ قانون دسترسی آزاد به شبکه ‌های ریلی، انجمن شرکت ‌های حمل و نقل ریلی اقدام به ارائه قیمت پیشنهادی بلیت قطارهای مسافری به شرکت راه آهن کرده و پس از تصویب در هیئت مدیره راه آهن، به شورای عالی ترابری اعلام می شود و در صورت تصویب این پیشنهاد در شورای عالی ترابری، نرخ ‌های جدید به شرکت‌ های حمل و نقل ریلی مسافری ابلاغ خواهد شد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرانجیب، در ماده ۹ قانون دسترسی آزاد به شبکه‌ های ریلی آورده شده است که بهای بلیط مسافرین توسط شرکت‌ های حمل و نقل ریلی در هر مسیر و باتوجه به نوع و درجه واگن، قطار و خدماتی که توسط آنان ارائه می‌ شود، تعیین گردیده و بعد از تایید هیئت مدیره راه آهن، به مرحله اجرایی در خواهد آمد. لازم به ذکر است که پیش از این در تیر ماه سال گذشته هم بلیت قطارهای مسافری ۲۲ درصد افزایش پیدا کرده و همچنین در تابستان 97 نیز با افزایش 10 درصدی قیمت بلیت قطار موافقت شده بود و حالا بار دیگر قرار است که شاهد افزایش قیمت بلیت های ناوگان حمل و نقلی ریلی کشور باشیم.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران