ماجرای احتکار 1500 دستگاه تاکسی چیست؟

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، امکان احتکار تاکسی وجود ندارد چراکه ثبت نام مشخص است و افراد متقاضی مشخص است.
به نقل از ایسنا، مرتضی ضامنی در جواب ادعای پلیس در خصوص احتکار خودروهای تاکسی بدون پلاک گفت: «فرآیند نوسازی ناوگان به این صورت است که در ابتدا متقاضیان، نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام کرده و بعداز ثبت نام خودروساز متناسب با ثبت نام شدگان، ناوگان را تولید می‌کند. در این راستا از نیمه اول اسفندماه تاکنون با شیوه کرونا فرآیند تحویل خودرو با مشکل مواجه شده است؛ چرا که این ثبت نام‌ها اتفاق افتاد و خودروساز تولید انجام داده و خودروها نیز به نمایندگی ها برای تحویل ارجاع داده شد؛ اما از آنجایی که این تاکسی‌ها شماره گذاری نشدند، تحویل رانندگان نشده اند.»
وی ادامه داد: «امکان واگذاری خودروی تاکسی به غیر نیست چراکه بایستی مالک خودروی تاکسی فرسوده باید خودروی جدید را تحویل بگیرد.»
گفته می شود در سال جاری تنها خودروهای جدیدی که براساس استاندارد یورو5 تولید شده بودند می توانستند پلاک دریافت کنند و تاکسی های تولید شده در سال 98 برمبنای استاندارد یورو4 بودند و همین موضوع سبب شد که در ابتدای سال جاری در شماره گذاری این خودروها وقفه ایجاد شود.
ضامنی در خصوص شماره گذاری خودروهای مذکور نیز توضیح داد: «نامه نگاری هایی با وزیر کشور داشته ایم تا تاکسی ها را، تا زمانی که خودروساز بتواند استاندارها را پاس کند، از این قاعده مستثنی کند چرا که معیشت عده ای زیادی به این خودروها وابسته است.»
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران